ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoalsHDA
10252.50440.00%440.00%220.00%

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1 FC Orenburg110040+43W---110040000000
++2 Metallurg Lipetsk110032+13W---110032000000
3 Torpedo110021+13W---000000110021
4 SKA-Khabarovsk110021+13W---000000110021
5 Neftekhimik110010+13W---110010000000
6 Veles110010+13W---110010000000
7 Baltika101033+01X---000000101033
8 Fakel101033+01X---101033000000
9 Alania101011+01X---000000101011
10 KamAZ101011+01X---101011000000
11 FK Krasnodar-2101000+01O---000000101000
12 Spartak-2101000+01O---101000000000
13 Rotor101000+01O---101000000000
14 Tekstilschik101000+01O---000000101000
15 Tom100123-10L---000000100123
--16 Kuban100112-10L---100112000000
--17 Akron Tolyatti100112-10L---100112000000
--18 Olimp Dolgoprudnyi100101-10L---000000100101
--19 Yenisey Krasnoyarsk100101-10L---000000100101
--20 Volgar Astrakhan100104-40L---000000100104

Top Scorers
2+2Yan KAZAEV (Baltika)
+2Aleksei MIRONOV (FC Orenburg)
+2Roman AKBASHEV (Fakel)
+2David KARAEV (SKA-Khabarovsk)
1+1Ilya PETROV (Kuban, 1p)
+1Maksim MAKSIMOV (Fakel)
+1Miroslav MARKOVIĆ (Baltika, 1p)
+1Igor LEBEDENKO (Torpedo)
+1Aleksandr EKTOV (FC Orenburg)
+1Roman VOIDEL (Metallurg Lipetsk)
+1Lev POTAPOV (Neftekhimik)
+1Vladislav ADAEV (Torpedo)
+1Kirill KAPLENKO (FC Orenburg)
+1Maksim SAZONOV (Metallurg Lipetsk)
+1Vladlen BABAEV (Akron Tolyatti)
+1Konstantin KORZH (Tom)
+1Egor TESLENKO (KamAZ)
+1Aleksandr KUTIN (Metallurg Lipetsk, 1p)
+1Nikita KIRSANOV (Tom)
Results
Saturday, 10 July 2021
1Rotor0-0Tekstilschik
1KamAZ1-1Alania

82Teslenko
90(og)Morozov
1Fakel3-3Baltika

32Akbashev
59Kazaev
39Akbashev
68Kazaev
62Maksimov
88(p)Marković
1Kuban1-2Torpedo

85(p)Petrov
21Adaev

88Lebedenko
1Neftekhimik1-0Olimp Dolgoprudnyi

34Potapov
1FC Orenburg4-0Volgar Astrakhan

8Ektov
17Mironov
32Kaplenko
36Mironov
1Spartak-20-0FK Krasnodar-2
1Veles1-0Yenisey Krasnoyarsk

34(og)Kichin
1Akron Tolyatti1-2SKA-Khabarovsk

88Babaev
33Karaev

44Karaev
Sunday, 11 July 2021
1Metallurg Lipetsk3-2Tom

32(p)Kutin
14Kirsanov
40Voidel
18Korzh
88Sazonov