ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
1022772.714746.08%2726.47%2827.45%

FNL 2 Gruppa 2 (1)
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Tver9630215+1621WOWX7430134220081
+2+1Leningradets9531189+918WWXW4310123522166
+3+1Krasava105232012+817WLWW5311113521299
+4-2Kairat104331517-215LXWL531199512268
+5=Dynamo SPb103341114-312LOOL430185603339
6+2Zenit-293331518-312WXXW53111054022513
7-1Luki-Energiya93241019-911WLLX2110547214515
8-1Zvezda SPb93151114-310LLXL6312108300316
9=Chita9063713-66LXOX504145402238
10=Baltika-BFU9117815-74LLLL3102346015511
11=Smolensk303033+03XXO-202022101011

FNL 2 Gruppa 2 (2)
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik10901223+1927WWWW5500150540173
+2=Dinamo-210541258+1719XWXW5410181513177
+3=Volna105231513+217LXLW521277531186
+4=Yenisey Krasnoyarsk-2105231313+017WLWL3210527313811
+5+1Olimp Dolgoprudnyi-2104331110+115WXOX632196411224
6+1Lokomotiv-Kazanka104241110+114WXWW511346531174
7-2Khimik Dzerzhinsk104241122-1114LWWW6312754112417
8=Enamya Truda102261117-68LLWL512268510459
9+1Torpedo Vladimir9225614-88WWLL512248410326
10-1Murom10145910-17LLOL511343503257
11=Chertanovo9117418-144LLLL4004211511327

Results
Saturday, 18 September 2021
11Dynamo SPb1-3Leningradets
11Chita1-2Krasava
11Zenit-22-1Baltika-BFU
11Enamya Truda1-2Olimp Dolgoprudnyi-2
11Zvezda SPb-Smolensk
11Murom0-1Lokomotiv-Kazanka
11Volna0-1Torpedo Vladimir
11Kairat0-6Tver
Sunday, 19 September 2021
11Shinnik5-0Khimik Dzerzhinsk
Tuesday, 21 September 2021
11Chertanovo1-3Yenisey Krasnoyarsk-2
Fixtures
Saturday, 25 September 2021
12Yenisey Krasnoyarsk-2-Olimp Dolgoprudnyi-2
Sunday, 26 September 2021
12Dinamo-2-Volna
12Chita-Tver
12Torpedo Vladimir-Shinnik
12Lokomotiv-Kazanka-Enamya Truda
12Chertanovo-Khimik Dzerzhinsk
12Luki-Energiya-Zvezda SPb
12Leningradets-Krasava
12Smolensk-Kairat
12Baltika-BFU-Dynamo SPb

Top Scorers
6Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)
Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 1p)
4Daniil MARTOVOI (Tver)
Igor TURSUNOV (Tver, 1p)
Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
Vyacheslav SHVYREV (Kairat)
Maksim VOTINOV (Leningradets)
Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 3p)
Nikita KOZLOVSKY (Volna)
Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 2p)
Albek GONGAPSHEV (Shinnik)
3Ilya AZYAVIN (Shinnik)
Nikita MATSKHARASHVILI (Kairat)
Rizvan UMAROV (Leningradets)
Evgeni PESIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2)
Yaroslav SHATALIN (Dynamo SPb)
Timofei SHIPUNOV (Tver)
Nikita KIREEV (Murom)
Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 2p)
Maksim CHIKANCHI (Krasava)
Dmitri OSIPOV (Chita)
Ilya BELOUS (Shinnik)
Svyatoslav TSES (Dinamo-2, 3p)
Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)
Nikolai KABAEV (Volna)
Dmitri MALYGIN (Dinamo-2)