ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
1614452.767546.58%3219.88%5433.54%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (A)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Shinnik171511317+2446WWWW87101849801133
2=Tver179533519+1632LLOW953114584222114
3=Leningradets179262817+1129WLLW951314784131410
4=Murom177461710+725LWOW9513115823365
5=Dinamo-2176742317+625OWWW9432148824299
6=Krasava176472524+122LWLL7340104103071520
7+2Volna176382740-1321WLWL8125102595131715
8-1Zvezda SPb176292122-120OWWL941413108215812
9-1Kairat175482031-1119LLWX941413188134713
10+1Yenisey Krasnoyarsk-21752101531-1617WWLX842211119108420
11-1Dynamo SPb174491829-1116XLLL922510148224815
12=Lokomotiv-Kazanka172691225-1312XLLL8116617915368

League table
FNL 2 Gruppa 2 (B)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1=Olimp Dolgoprudnyi-2137241913+623WWLX7421126630377
2+2Zenit-2137153623+1322WWLW6501201272141611
3-1Baltika-BFU126331614+221WWWX641196622278
4+2Torpedo Vladimir136251719-220WWLW7313913631286
5-2Enamya Truda146172419+519LWLL730412973131210
6-1Chertanovo135351420-618LWWO6312612722388
--7=Luki-Energiya135261921-217LLLW63121177214814
--8=Chita134271318-514LLLW7223986204410
--9=Khimik Dzerzhinsk143471526-1113WLLL7322757025821

Top Scorers
15
Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 4p)
12
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 4p)

Igor TURSUNOV (Tver, 6p)
11
Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
10
Nikita KIREEV (Murom, 2p)

Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 2p)

Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 5p)
+1Rizvan UMAROV (Leningradets)
9+2Evgeni PESIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2, 1p)
+1Nikita KOZLOVSKY (Volna, 2p)
8
Egor KORTSOV (Leningradets, 1p)
+1Denis DAVYDOV (Enamya Truda, 1p)
+1Elidar NIZAMUTDINOV (Shinnik, 2p)

Ilya AZYAVIN (Shinnik)
7
Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka)
+1Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 6p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir, 1p)

Damir TALIKIN (Volna)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Yuri GALEEV (Zvezda SPb)
Results
Tuesday, 10 May 2022
7Dynamo SPb1-1Lokomotiv-Kazanka

69Korenblyum
52(p)Gritsak
Wednesday, 11 May 2022
7Tver1-2Shinnik

15Viznovich
16Nizamutdinov

64Belous
7Zvezda SPb0-0Dinamo-2
7Leningradets1-0Murom

29Umarov
7Kairat3-4Volna

46(p)Savinov
9Shirin
59Emirov
13Zakharov
80Madelkhan
58Golyatov

84Kozlovsky
7Yenisey Krasnoyarsk-24-1Krasava

25Pesikov
62(p)Kryuchkov
43Pesikov
78Nadolsky
89Polshikov
Saturday, 14 May 2022
7Chita1-2Torpedo Vladimir

90(og)Myasnikov
13Zenin

38Perfilov
7Enamya Truda2-3Zenit-2

8Vomenko
10Masalsky
49Davydov
53Chernomyrdin

67Chernomyrdin
7Khimik Dzerzhinsk1-0Luki-Energiya

37Shirokov