ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
471192.532246.81%1531.91%1021.28%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+2Zvezda SPb430195+49WLWW330083100112
+2+3Kairat522196+38WWLX211041311155
+3+5Luki-Energiya521278-17WLWL211054310224
+4-3Tver321072+57WXW-321072000000
+5-3Dynamo SPb521289-17LWLW220052301237
6-2Leningradets412157-25LWXX211043201114
7-1Krasava512268-25LWXX311133201135
8-1Zenit-2411268-24LLWX210133201135
9+1Baltika-BFU511369-34XLWL110021401348
10-1Smolensk303033+03XXO-202022101011
11=Chita302134-12XLX-101011201123

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+1Shinnik540161+512WWWW220040320121
+2+1Volna431074+310WWXW211032220042
+3-2Yenisey Krasnoyarsk-2531155+010LWOW110021421134
+4+1Dinamo-2522185+38WLWX321060201125
+5-1Olimp Dolgoprudnyi-2420245-16LWLW320143100102
6+1Khimik Dzerzhinsk412132+15XWOL311121101011
7-1Enamya Truda512278-15LXLX202033310245
8+1Chertanovo311122+04WLO-000000311122
9-1Murom402224-22LXLO200202202022
10=Torpedo Vladimir402226-42XOLL302125100101
11=Lokomotiv-Kazanka501448-41LLLX300325201123

Top Scorers
4+1Vyacheslav SHVYREV (Kairat)
+1Maksim ANDREEV (Zvezda SPb)
3+1Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)
+1Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 2p)

Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
2
Artem KASIMOV (Zenit-2)

Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)

Nikita EREMENKO (Tver)

Daniyar ALIMZHAN (Kairat, 1p)
+1Yaroslav SHATALIN (Dynamo SPb)

Maksim RADCHENKO (Enamya Truda)

Dmitri SHILOV (Dynamo SPb)

Maksim VOTINOV (Leningradets)
+2Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Tamerlan MUSAEV (Baltika-BFU)

Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Nikolai KABAEV (Volna)
Results
Sunday, 15 August 2021
5Dinamo-23-0Yenisey Krasnoyarsk-2

82Galkin
83Galkin
86Gladyshev
5Chita1-1Baltika-BFU

49Antsiferov
35Knyazev
5Torpedo Vladimir1-1Khimik Dzerzhinsk

44Kalabukhov
50Solovev
5Zenit-21-2Kairat

65(p)Tarasov
10Shvyrev

83Pryakhin
5Zvezda SPb5-2Dynamo SPb

8Levin
28Pletnev
21Andreev
42Shatalin
48Fomenko
89Plotnikov
90Ignatovich
5Murom0-1Shinnik


78Gongapshev
5Smolensk-Tver
5Volna1-0Enamya Truda

90Strelov
5Krasava0-2Luki-Energiya


54(p)Spodarets

87Agaronyan
Monday, 16 August 2021
5Lokomotiv-Kazanka0-1Chertanovo


29Bartasevich