ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
10292.90330.00%440.00%330.00%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1 Tver110031+23W---110031000000
+2 Zvezda SPb110021+13W---110021000000
+3 Zenit-2101033+01X---000000101033
+4 Luki-Energiya101033+01X---101033000000
+5 Kairat101022+01X---000000101022
6 Leningradets101022+01X---101022000000
7 Dynamo SPb101000+01O---000000101000
8 Smolensk101000+01O---101000000000
9 Chita000000+00----000000000000
10 Baltika-BFU100112-10L---000000100112
11 Krasava100113-20L---000000100113

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1 Enamya Truda110041+33W---000000110041
+2 Volna110032+13W---000000110032
+3 Yenisey Krasnoyarsk-2110010+13W---000000110010
+4 Olimp Dolgoprudnyi-2110010+13W---110010000000
+5 Dinamo-2101000+01O---101000000000
6 Murom101000+01O---000000101000
7 Chertanovo000000+00----000000000000
8 Lokomotiv-Kazanka100123-10L---100123000000
9 Khimik Dzerzhinsk100101-10L---100101000000
10 Shinnik100101-10L---000000100101
11 Torpedo Vladimir100114-30L---100114000000

Top Scorers
2+2Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)
+2Maksim VOTINOV (Leningradets)
+2Maksim ANDREEV (Zvezda SPb)
1+1Daniil MARTOVOI (Tver)
+1Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka)
+1Vyacheslav SHVYREV (Kairat)
+1Rafael AGAEV (Enamya Truda)
+1Dmitri KHOKHLOV (Torpedo Vladimir)
+1Vladimir VOMENKO (Enamya Truda)
+1Rustam VAZITDINOV (Enamya Truda)
+1Nikita EREMENKO (Tver)
+1Anvargadzhi ALIEV (Baltika-BFU)
+1Nikita KOZLOVSKY (Volna)
+1Danil SPODARETS (Luki-Energiya)
+1Daniil SHAMKIN (Zenit-2)
+1Artem KASIMOV (Zenit-2)
+1Igor TURSUNOV (Tver)
+1Daniyar ALIMZHAN (Kairat, 1p)
+1Dmitri ZABRODIN (Volna)
+1Nikolai KABAEV (Volna)
+1Roman NOGTEV (Zenit-2)
+1Maksim RADCHENKO (Enamya Truda)
+1Maksim PETROV (Lokomotiv-Kazanka)
+1Dmitri PEREVERZEV (Krasava)
+1Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
Results
Sunday, 18 July 2021
1Dinamo-20-0Murom
1Torpedo Vladimir1-4Enamya Truda

8Khokhlov
37Radchenko

47Vomenko

49Agaev

89Vazitdinov
1Tver3-1Krasava

15Tursunov
16Pereverzev
23Eremenko
42Martovoi
1Lokomotiv-Kazanka2-3Volna

17Petrov
25Kabaev
62Khlynov
35Kozlovsky

52Zabrodin
1Khimik Dzerzhinsk0-1Yenisey Krasnoyarsk-2


7Kanaplin
1Zvezda SPb2-1Baltika-BFU

42Andreev
87Aliev
64Andreev
1Luki-Energiya3-3Zenit-2

20Spodarets
16Kasimov
22Agaronyan
29Nogtev
31Agaronyan
58Shamkin
1Leningradets2-2Kairat

39Votinov
3Shvyrev
46Votinov
14(p)Alimzhan
1Smolensk0-0Dynamo SPb
1Olimp Dolgoprudnyi-21-0Shinnik

29(og)Pokidyshev