ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
38972.551950.00%1334.21%615.79%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+4Tver321072+57WXW-321072000000
+2+4Dynamo SPb421164+27WLWO220052201112
+3-2Zvezda SPb320143+16LWW-220031100112
+4-2Leningradets412157-25LWXX211043201114
+5+4Kairat412175+25WLXX211041201134
6+4Krasava412166+05WXXL211031201135
7-3Zenit-2311156-14LWX-110021201135
8-5Luki-Energiya411258-34LWLX211054200204
9-2Smolensk303033+03XXO-202022101011
10-2Baltika-BFU410358-33LWLL110021300337
11=Chita201123-11LX--000000201123

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+1Yenisey Krasnoyarsk-2431052+310WOWW110021321031
+2+2Shinnik430151+49WWWL220040210111
+3-2Volna321064+27WXW-101022220042
+4-1Olimp Dolgoprudnyi-2420245-16LWLW320143100102
+5=Dinamo-2412155+05LWXO211030201125
6=Enamya Truda412177+05XLXW202033210144
7+1Khimik Dzerzhinsk311121+14WOL-311121000000
8+1Murom302123-12XLO-100101202022
9-2Chertanovo201112-11LO--000000201112
10+1Torpedo Vladimir301215-41OLL-201114100101
11-1Lokomotiv-Kazanka401347-31LLXL200224201123

Top Scorers
3+2Vyacheslav SHVYREV (Kairat)

Maksim ANDREEV (Zvezda SPb)
+1Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
2
Artem KASIMOV (Zenit-2)

Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
+1Nikita EREMENKO (Tver)

Daniyar ALIMZHAN (Kairat, 1p)

Maksim RADCHENKO (Enamya Truda)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)
+2Dmitri SHILOV (Dynamo SPb)

Maksim VOTINOV (Leningradets)

Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 1p)

Tamerlan MUSAEV (Baltika-BFU)

Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Nikolai KABAEV (Volna)
Results
Friday, 6 August 2021
4Yenisey Krasnoyarsk-22-1Lokomotiv-Kazanka

34Kanaplin
18Morozov
55Pesikov
Saturday, 7 August 2021
4Shinnik3-0Dinamo-2

23Semenov
50(og)Osokin
83Samoilov
4Dynamo SPb2-0Zenit-2

41Shilov
84Shilov
4Tver3-0Leningradets

45Klementev
72Eremenko
78Shipunov
4Enamya Truda2-2Murom

58Pshenichnikov
52Golub
69Khudobko
85Kireev
4Khimik Dzerzhinsk2-0Olimp Dolgoprudnyi-2

54(og)Osinov
56Frolov
4ChertanovoP-PTorpedo Vladimir
4Smolensk-Chita
4Krasava2-0Baltika-BFU

38Kryuchkov
83Kusaev
4Kairat3-0Luki-Energiya

47Shvyrev
69Shvyrev
90Madelkhan