ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
752082.773850.67%2026.67%1722.67%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Tver6420134+914XWWW6420134000000
+2=Krasava8422168+814WWWL5311113311155
+3=Kairat7322118+311LWWW321061411257
+4+2Leningradets6321127+511WWLW3210103311124
+5=Zvezda SPb73131010+010XLLW531196200214
6-2Dynamo SPb73131011-110LWLW330072401339
7+1Zenit-272231216-48XWLL3201734022513
8-1Luki-Energiya8224818-108LLXW2110546114314
9=Baltika-BFU7115611-54LLXL210122501449
10+1Chita6042510-54XLXX202022402238
11-1Smolensk303033+03XXO-202022101011

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik7601122+1018WWWW330070430152
+2+1Volna7511139+416WWLW321064430175
+3-1Dinamo-28431227+1515XWWW4310161412166
+4=Yenisey Krasnoyarsk-28422109+114WLXL321052521257
+5+1Lokomotiv-Kazanka831499+010WWWL410335421164
6-1Olimp Dolgoprudnyi-2731388+010XLWL531185200203
7+2Khimik Dzerzhinsk7223715-88WLLX5212542011211
8-1Murom713387+16LWXL310242403145
9-1Enamya Truda7124813-55LLLX302146410347
10=Chertanovo6114212-104LLLW200206411226
11=Torpedo Vladimir6024311-82LLXO402227200214

Top Scorers
5+1Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 1p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
4+1Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Vyacheslav SHVYREV (Kairat)
+2Maksim VOTINOV (Leningradets)
+1Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 3p)
+2Nikita KOZLOVSKY (Volna)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
3
Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)

Yaroslav SHATALIN (Dynamo SPb)

Nikita KIREEV (Murom)

Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 2p)
+1Dmitri OSIPOV (Chita)

Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
+1Dmitri MALYGIN (Dinamo-2)
Results
Friday, 3 September 2021
8Zvezda SPb1-1Chita

52(p)Andreev
5Osipov
8Chertanovo0-3Volna


29Kozlovsky

73Talikin

77Kozlovsky
Saturday, 4 September 2021
8Torpedo Vladimir0-2Lokomotiv-Kazanka


58Gritsak

66Kotelnikov
8Tver2-2Zenit-2

41Ushatov
5Kim
84(p)Kurzenev
68Kim
8Khimik Dzerzhinsk2-1Murom

8Solovev
28Popov
38Frolov
8Leningradets6-0Luki-Energiya

15Umarov
27Yakovlev
48Kazakov
53Yakovlev
82Votinov
87Votinov
8Smolensk-Baltika-BFU
8Krasava2-0Dynamo SPb

7(p)Kryuchkov
50Pazin
8Olimp Dolgoprudnyi-21-1Dinamo-2

64(p)Rogov
19Malygin
8Yenisey Krasnoyarsk-22-0Enamya Truda

68Lutashev
84Lutashev