ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
1814852.678245.30%4022.10%5932.60%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Leningradets1611413914+2537WWWW87102968431108
+2=Tver1611413114+1737WWXW853014486111710
+3=Krasava168352614+1227OWWL742113494141310
+4=Dynamo SPb177462422+225LWLO951317118233711
+5+1Kairat166552122-123WOOL851215128143610
+6-1Zvezda SPb166282121+020LLWL95131597115612
7=Zenit-2164481935-1616LXLW84221388026627
8+1Luki-Energiya164391230-1815WLLL82247118215519
9-1Chita172781425-1113LLLW91538118125614
10=Baltika-BFU1632111424-1011LLLW7214689117816
11=Smolensk000000+00XXO-000000000000

Final league table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik181602345+2948WLWW99002109702135
+2=Dinamo-21910724017+2337XWWW105412589531159
+3=Lokomotiv-Kazanka189362516+930XWWW941414109522116
+4=Volna188372828+027LWWW931513199522159
+5=Yenisey Krasnoyarsk-2188372126-527WXLL8512121010325916
+6=Murom186662518+724WXXW942312692431312
7=Olimp Dolgoprudnyi-2186572322+123WXLL9342111093151212
8+1Enamya Truda185492528-319WXXL9333151492161014
9-1Khimik Dzerzhinsk184591534-1917LLXL9324779135827
10=Chertanovo1943121635-1915LXLL102177199225916
11=Torpedo Vladimir1833121235-2312LLLL91266189216617

Top Scorers
13+1Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 3p)
9
Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
8
Rizvan UMAROV (Leningradets)
7
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 2p)

Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)
+1Ilya AZYAVIN (Shinnik)

Nikita KOZLOVSKY (Volna, 1p)

Igor TURSUNOV (Tver, 3p)
6
Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka)

Maksim VOTINOV (Leningradets)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)

Andrei OKLADNIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2, 1p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5
Vyacheslav SHVYREV (Kairat)

Valentin PALTSEV (Volna, 2p)

Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 2p)

Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Daniil MARTOVOI (Tver)

Maksim SAVELEV (Chertanovo)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Damir TALIKIN (Volna)
Results
Thursday, 4 November 2021
20Dinamo-21-1Lokomotiv-Kazanka

9Tses
47Morozov
20Zenit-2-Smolensk
20Enamya Truda5-1Khimik Dzerzhinsk

6Davydov
90Shishkin
28Urkhov
65Dubnikov
86Karepin
89Grishin
20Zvezda SPb0-1Leningradets


89Kostin
20Luki-Energiya2-0Baltika-BFU

5Nasedkin
29(p)Spodarets
20Murom1-0Torpedo Vladimir

40Zinovich
20Volna1-3Olimp Dolgoprudnyi-2

47Volkov
33Pakhomov

81Rogov

88Logachev
20Kairat3-1Chita

24Aimanov
86Evtushenko
42Medelkhan
56Madelkhan
Friday, 5 November 2021
20Shinnik3-0Chertanovo

12Samsonov
47Semenov
89Azyavin
20Dynamo SPb1-2Tver

64Pletnev
2Kurzenev

34Grigoryan