ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
1724592.667744.77%3922.67%5632.56%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Leningradets1510413814+2434WWWW8710296733198
+2=Tver1510412913+1634WXWW85301447511159
+3=Krasava168352614+1227OWWL742113494141310
+4=Dynamo SPb167452320+325WLOX85121698233711
+5=Zvezda SPb156272120+120LWLW85121587115612
+6=Kairat155551821-320OOLW741212118143610
7=Zenit-2164481935-1616LXLW84221388026627
8=Chita162771322-913LLWW91538117124511
9=Luki-Energiya153391030-2012LLLL71245118215519
10=Baltika-BFU1532101422-811LLWO7214688116814
11=Smolensk000000+00XXO-000000000000

Final league table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik171502315+2645LWWW88001809702135
+2=Dinamo-21810623916+2336WWWX95312479531159
+3=Lokomotiv-Kazanka179262415+929WWWW941414108512105
+4=Volna178362725+227WWWL831412169522159
+5=Yenisey Krasnoyarsk-2188372126-527WXLL8512121010325916
+6=Murom175662418+621XXWW832311692431312
7=Olimp Dolgoprudnyi-2175572021-120XLLW934211108215911
8=Khimik Dzerzhinsk174581429-1517LXLL9324778134722
9=Enamya Truda174492027-716XXLW8233101392161014
10=Chertanovo1843111632-1615XLLX102177198224913
11=Torpedo Vladimir1733111234-2212LLLO91266188215616

Top Scorers
12+1Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 3p)
9
Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
8+1Rizvan UMAROV (Leningradets)
7
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 2p)

Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)

Nikita KOZLOVSKY (Volna, 1p)

Igor TURSUNOV (Tver, 3p)
6
Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka)
+2Maksim VOTINOV (Leningradets)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)

Andrei OKLADNIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2, 1p)

Ilya AZYAVIN (Shinnik)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5
Vyacheslav SHVYREV (Kairat)
+1Valentin PALTSEV (Volna, 2p)

Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 2p)

Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)
+1Daniil MARTOVOI (Tver)

Maksim SAVELEV (Chertanovo)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Damir TALIKIN (Volna)
Results
Saturday, 30 October 2021
19Chertanovo1-1Enamya Truda

66Kondakov
53(p)Davydov
19Olimp Dolgoprudnyi-21-1Murom

72Rogov
26Belyaev
Sunday, 31 October 2021
19Dynamo SPb2-1Chita

62Gubanov
80Apushnikov
69Brovchuk
19Torpedo Vladimir1-2Dinamo-2

43Andreev
8Shagiakhmetov

10Morozov
19Tver1-0Zvezda SPb

4Martovoi
19Khimik Dzerzhinsk0-1Volna


8Paltsev
19Leningradets7-1Zenit-2

40Vorobev
75Kravtsov
47Khlusov
50Umarov
58Kortsov
73Yakovlev
81Votinov
89Votinov
19Smolensk-Luki-Energiya
19Krasava0-0Kairat
19Yenisey Krasnoyarsk-21-0Shinnik

73Grachev