ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
1012732.704746.53%2726.73%2726.73%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Tver9630215+1621WOWX7430134220081
+2+1Leningradets9531189+918WWXW4310123522166
+3+1Krasava105232012+817WLWW5311113521299
+4-2Kairat104331517-215LXWL531199512268
+5=Dynamo SPb103341114-312LOOL430185603339
6+2Zenit-293331518-312WXXW53111054022513
7-1Luki-Energiya93241019-911WLLX2110547214515
8-1Zvezda SPb93151114-310LLXL6312108300316
9=Chita9063713-66LXOX504145402238
10=Baltika-BFU9117815-74LLLL3102346015511
11=Smolensk303033+03XXO-202022101011

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik10901223+1927WWWW5500150540173
+2=Dinamo-210541258+1719XWXW5410181513177
+3=Volna105231513+217LXLW521277531186
+4+2Olimp Dolgoprudnyi-2104331110+115WXOX632196411224
+5-1Yenisey Krasnoyarsk-294231012-214LWLX3210526213510
6+1Lokomotiv-Kazanka104241110+114WXWW511346531174
7-2Khimik Dzerzhinsk104241122-1114LWWW6312754112417
8=Enamya Truda102261117-68LLWL512268510459
9+1Torpedo Vladimir9225614-88WWLL512248410326
10-1Murom10145910-17LLOL511343503257
11=Chertanovo8116315-124LLLL300318511327

Top Scorers
6
Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5
Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 1p)
4+3Daniil MARTOVOI (Tver)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)

Vyacheslav SHVYREV (Kairat)

Maksim VOTINOV (Leningradets)

Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 3p)

Nikita KOZLOVSKY (Volna)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
+1Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 2p)
+2Albek GONGAPSHEV (Shinnik)
3+1Ilya AZYAVIN (Shinnik)

Nikita MATSKHARASHVILI (Kairat)
+1Rizvan UMAROV (Leningradets)

Yaroslav SHATALIN (Dynamo SPb)
+2Timofei SHIPUNOV (Tver)

Nikita KIREEV (Murom)

Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 2p)

Maksim CHIKANCHI (Krasava)

Dmitri OSIPOV (Chita)
+2Ilya BELOUS (Shinnik)

Svyatoslav TSES (Dinamo-2, 3p)

Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
+1Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Nikolai KABAEV (Volna)

Dmitri MALYGIN (Dinamo-2)
Results
Saturday, 18 September 2021
11Dynamo SPb1-3Leningradets

32Pikarev
9(p)Kortsov

69Umarov

76Vorobev
11Chita1-2Krasava

8(p)Markov
45Elovskikh

85Ponomarev
11Zenit-22-1Baltika-BFU

18Dolgov
1Zakharov
66Nogtev
11Enamya Truda1-2Olimp Dolgoprudnyi-2

15Khudobko
9Rogov

12Smirnov
11Zvezda SPb-Smolensk
11Murom0-1Lokomotiv-Kazanka


72Matveev
11Volna0-1Torpedo Vladimir


57Polyakov
11Kairat0-6Tver


24Shipunov

48Martovoi

55Orlov

73Martovoi

85Shipunov

88Martovoi
Sunday, 19 September 2021
11Shinnik5-0Khimik Dzerzhinsk

40Belous
45Azyavin
59Belous
61Gongapshev
76Gongapshev
Tuesday, 21 September 2021
11Chertanovo-Yenisey Krasnoyarsk-2