ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
1353652.706245.93%3122.96%4231.11%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Leningradets127412813+1525WXWW6510205623188
+2=Tver117312411+1324LWWO74301344301117
+3=Dynamo SPb136342118+321XWWW64111477223711
+4=Krasava126242312+1120WOLW53111137313129
+5=Kairat125341819-118WOLL64021211613268
+6=Zvezda SPb114251616+014XWLL7412138401338
7=Zenit-2123361626-1012LLLW63121176024519
8=Luki-Energiya123361027-1712LOLW4121588215519
9=Baltika-BFU133281318-511WOWL6213567115812
10=Chita12075918-97LXLL705269502339
11=Smolensk000000+00XXO-000000000000

Final league table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik141301273+2439WWWW77001707601103
+2=Dinamo-2147523111+2026WLWX74211937331128
+3=Yenisey Krasnoyarsk-2147251918+123LLWW64111168314812
+4+1Lokomotiv-Kazanka146261313+020WWLL721458741285
+5-1Volna135351820-218LLXL62138117322109
+6+1Khimik Dzerzhinsk134451224-1216OXLL7322756123519
7-1Olimp Dolgoprudnyi-2134451415-116XLLW7331107611448
8+2Enamya Truda144281824-614WLLW72239127205912
9-1Murom133461614+213LWWL621375713399
10-1Chertanovo14419923-1413LWWW8206415621358
11=Torpedo Vladimir143381022-1212OLLL7124513721459

Top Scorers
7+1Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
6
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 1p)

Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)

Andrei OKLADNIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2, 1p)

Nikita KOZLOVSKY (Volna, 1p)

Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 2p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5
Vyacheslav SHVYREV (Kairat)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)

Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 2p)
+1Ilya AZYAVIN (Shinnik)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Rizvan UMAROV (Leningradets)
4
Maksim VOTINOV (Leningradets)

Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 3p)

Albek GONGAPSHEV (Shinnik)
+1Maksim CHIKANCHI (Krasava)

Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Daniil MARTOVOI (Tver)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)
+1Dmitri ZAKHAROV (Baltika-BFU)
Results
Sunday, 10 October 2021
15Shinnik1-0Murom

54Azyavin
15Dynamo SPb2-2Zvezda SPb

20Ryabokon
34Yaschuk
71Manaev
82Galeev
15Tver-Smolensk
15Enamya Truda2-1Volna

6Urkhov
44Paltsev
55Urkhov
15Khimik Dzerzhinsk0-0Torpedo Vladimir
15Chertanovo0-1Lokomotiv-Kazanka


30Khlynov
15Luki-Energiya0-4Krasava


51Bashirov

63Zakharov

68Chikanchi

82(og)Lunev
15Baltika-BFU1-0Chita

4Zakharov
15Kairat3-0Zenit-2

22Kurgin
67(og)Kasimov
80(og)Skrobotov
15Yenisey Krasnoyarsk-20-2Dinamo-2


62Sulakvelidze

72Mazurin