ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
30752.501240.00%1240.00%620.00%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Zvezda SPb320143+16LWW-220031100112
+2+3Leningradets312054+15WXX-211043101011
+3+5Luki-Energiya311155+04WLX-211054100101
+4+3Zenit-2211054+14WX--110021101033
+5-3Tver211042+24XW--211042000000
6-3Dynamo SPb311144+04LWO-110032201112
7-1Smolensk303033+03XXO-202022101011
8+3Baltika-BFU310256-13WLL-110021200235
9-5Kairat302145-12LXX-101011201134
10=Krasava302146-22XXL-101011201135
11-2Chita201123-11LX--000000201123

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+2Volna321064+27WXW-101022220042
+2-1Yenisey Krasnoyarsk-2321031+27OWW-000000321031
+3+1Olimp Dolgoprudnyi-2320143+16WLW-320143000000
+4+1Shinnik320121+16WWL-110010210111
+5+1Dinamo-2312052+35WXO-211030101022
6-4Enamya Truda311155+04LXW-101011210144
7=Chertanovo201112-11LO--000000201112
8=Khimik Dzerzhinsk201101-11OL--201101000000
9=Murom201101-11LO--100101101000
10=Lokomotiv-Kazanka301235-21LXL-200224101011
11=Torpedo Vladimir301215-41OLL-201114100101

Top Scorers
3
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb)
2+1Artem KASIMOV (Zenit-2)
+2Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)

Daniyar ALIMZHAN (Kairat, 1p)

Maksim RADCHENKO (Enamya Truda)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Maksim VOTINOV (Leningradets)
+1Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 1p)

Tamerlan MUSAEV (Baltika-BFU)

Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
+1Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Nikolai KABAEV (Volna)
Results
Sunday, 1 August 2021
3Dinamo-23-0Enamya Truda

14Malygin
21Mazurin
51(p)Mazurin
3Torpedo Vladimir0-0Yenisey Krasnoyarsk-2
3Zenit-22-1Zvezda SPb

46Kasimov
64Vartanyan
90Dolgov
3Lokomotiv-Kazanka0-1Shinnik


8Betyuzhnov
3Luki-Energiya2-1Dynamo SPb

18(p)Spodarets
79Shatalin
27Shishaev
3Murom0-1Volna


78(p)Paltsev
3Leningradets2-1Chita

19Krivulkin
86Dudkin
90Umarov
3Smolensk2-2Krasava

1Vinokurov
54Elovskikh
11Kurazhov
60Rabadanov
3Baltika-BFU2-1Kairat

8Scherbatyuk
10Matskharashvili
86Butakov
3Olimp Dolgoprudnyi-22-1Chertanovo

58Bazhenov
36Pankov
89Gorbanets