ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
561452.582748.21%1730.36%1221.43%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+1Kairat6321116+511WWWL321061311155
+2+2Tver431082+610WWXW431082000000
+3-2Zvezda SPb530297+29LWLW330083200214
+4-1Luki-Energiya622289-18XWLW211054411235
+5+2Krasava6222128+48WLWX421193201135
6-1Dynamo SPb521289-17LWLW220052301237
7-1Leningradets412157-25LWXX211043201114
8+1Baltika-BFU6114610-44LXLW110021501449
9-1Zenit-25113614-84LLLW2101333012311
10=Smolensk303033+03XXO-202022101011
11=Chita403145-13XXLX202022201123

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik650191+815WWWW330070320121
+2+2Dinamo-26321115+611WWLW321060311155
+3=Yenisey Krasnoyarsk-2632166+011XLWO211032421134
+4-2Volna531177+010LWWX211032320145
+5=Olimp Dolgoprudnyi-2530276+19WLWL430174100102
6=Khimik Dzerzhinsk512244+05LXWO411233101011
7=Enamya Truda512278-15LXLX202033310245
8=Chertanovo411225-34LWLO100103311122
9+2Lokomotiv-Kazanka611469-34WLLL300325311144
10-1Murom503235-23XLXL200202303033
11-1Torpedo Vladimir502339-62LXOL302125200214

Top Scorers
4+1Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)

Vyacheslav SHVYREV (Kairat)

Maksim ANDREEV (Zvezda SPb)
+3Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
3
Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 2p)

Aleksandr KANAPLIN (Yenisey Krasnoyarsk-2)
2
Artem KASIMOV (Zenit-2)
+1Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk)
+1Nikita MATSKHARASHVILI (Kairat)
+1Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)

Nikita EREMENKO (Tver)

Daniyar ALIMZHAN (Kairat, 1p)
+1Evgeni PESIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2)

Yaroslav SHATALIN (Dynamo SPb)

Maksim RADCHENKO (Enamya Truda)
+1Andrei GORBANETS (Olimp Dolgoprudnyi-2)

Dmitri SHILOV (Dynamo SPb)

Maksim VOTINOV (Leningradets)
+1Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 1p)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
+1Nikita KIREEV (Murom)
+2Maksim CHIKANCHI (Krasava)
+1Dmitri OSIPOV (Chita)

Tamerlan MUSAEV (Baltika-BFU)
+1Dmitri PEREVERZEV (Krasava)
+1Evgeni OSIPOV (Shinnik)

Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)

Nikolai KABAEV (Volna)
Results
Friday, 20 August 2021
6Olimp Dolgoprudnyi-23-1Torpedo Vladimir

25Rogov
24Zharov
52Bychkov
85Gorbanets
Saturday, 21 August 2021
6Shinnik3-0Volna

11Zinkov
49Osipov
69Belous
6Chita1-1Luki-Energiya

28Osipov
90Agaronyan
6Tver1-0Baltika-BFU

27(p)Tursunov
6Khimik Dzerzhinsk1-2Lokomotiv-Kazanka

41Solovev
55Kasimov

90Abramov
6Leningradets-Smolensk
6Krasava6-0Zenit-2

46Chikanchi
47Chikanchi
69Pereverzev
77(p)Kryuchkov
83Kondratyuk
87Tsogoev
6Kairat2-0Zvezda SPb

8Matskharashvili
77Abdulla
6Yenisey Krasnoyarsk-21-1Murom

52Pesikov
29Kireev
Sunday, 22 August 2021
6Chertanovo0-3Dinamo-2


19Gladyshev

31Gladyshev

43Gladyshev