ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
1323592.716146.21%2921.97%4231.82%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (A)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Shinnik141211266+2037WWXW76101647601102
2=Tver149413315+1831WWXO752013374212012
3=Leningradets148242715+1226WLLW74121367412149
4+1Murom14635147+721WLWW841383622264
5-1Krasava145451917+219LXWL73401047205913
6=Dinamo-2144641915+418WLLW7232106723299
7+1Kairat144461524-916XWWL73138137133711
8-1Dynamo SPb144371321-815LLWW7214797223612
9=Volna144371932-1315LLLL712410227313910
10=Zvezda SPb144191621-513LWWL730411107115511
11=Lokomotiv-Kazanka14257919-1011LXLO7115514714245
12=Yenisey Krasnoyarsk-214329927-1811XWLL6222598107418

League table
FNL 2 Gruppa 2 (B)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1+3Luki-Energiya105231815+317WLWW53111155212710
2-1Olimp Dolgoprudnyi-2115241613+317LXLW6321116520357
3-1Enamya Truda115152014+616LWWL53021056213109
4+2Zenit-2105143018+1216WLLW540117105113138
5+2Baltika-BFU104331212+015WXOW531164512268
6-3Chertanovo114341016-615WOLX6312612512244
--7-2Torpedo Vladimir114251217-514LWWW6213612521265
--8=Chita104241012-214WWLL4220626204410
--9=Khimik Dzerzhinsk122461223-1110LLLL6222656024618

Top Scorers
15
Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 4p)
12+1Igor TURSUNOV (Tver, 6p)
10
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 3p)
+1Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
9+1Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 2p)
+1Rizvan UMAROV (Leningradets)
8+1Nikita KIREEV (Murom, 1p)
+2Egor KORTSOV (Leningradets, 1p)
+1Ilya AZYAVIN (Shinnik)
+1Nikita KOZLOVSKY (Volna, 2p)
7
Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 3p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
6
Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka)

Maksim VOTINOV (Leningradets)
+1Maksim CHIKANCHI (Krasava)

Denis DAVYDOV (Enamya Truda, 1p)
+1Elidar NIZAMUTDINOV (Shinnik, 1p)

Andrei OKLADNIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2, 1p)

Daniil MARTOVOI (Tver)

Maksim SAVELEV (Chertanovo)
+1Damir TALIKIN (Volna)

Danil SPODARETS (Luki-Energiya, 4p)

Yuri GALEEV (Zvezda SPb)
Results
Saturday, 23 April 2022
4Shinnik3-2Krasava

13Semenov
33Chikanchi
31Nizamutdinov
57(p)Kryuchkov
67Azyavin
4Dinamo-24-1Dynamo SPb

7Shagiakhmetov
80Kalistratov
47Zorin
59Chupaev
70Mazurin
4Chita3-0Olimp Dolgoprudnyi-2
Score awarded as 3-0.
4Luki-Energiya2-0Enamya Truda

19Sergeev
31Agureev
4Murom1-0Zvezda SPb

2Kireev
4Volna2-7Tver

35(p)Kozlovsky
4Viznovich
68Talikin
28Viznovich

31Serikov

42Ushatov

55Shipunov

61(p)Tursunov

63Viznovich
4Yenisey Krasnoyarsk-21-1Kairat

49Pesikov
90Matskharashvili
Sunday, 24 April 2022
4Zenit-26-2Khimik Dzerzhinsk

32Supranovich
38Solovev
61Fateev
56Abramushkin
63(p)Nogtev
70Zapryagaev
79Fateev
87Chernomyrdin
4Lokomotiv-Kazanka0-6Leningradets


22Kortsov

53Umarov

56(og)Bokoev

58Kortsov

65Sirotov

81(og)Bokoev
4Baltika-BFU2-1Torpedo Vladimir

75(p)Artemchuk
38Krasnov
86Knyazev