ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
1634382.687344.79%3622.09%5433.13%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+1Leningradets149413113+1831WWWX7610225733198
+2-1Tver149412813+1531XWWL74301347511159
+3=Krasava158252614+1226WWLW641113494141310
+4=Dynamo SPb156452119+222LOXW74121488233711
+5+1Zvezda SPb146262119+220WLWX85121586114611
+6-1Kairat145451821-319OLWO741212117133610
7=Zenit-2154471828-1016XLWL84221387025520
8=Chita152761220-813LWWL9153811612349
9=Luki-Energiya153391030-2012LLLL71245118215519
10=Baltika-BFU1532101422-811LLWO7214688116814
11=Smolensk000000+00XXO-000000000000

Final league table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1=Shinnik161501314+2745WWWW88001808701134
+2=Dinamo-2179623715+2233WWXW95312478431138
+3=Lokomotiv-Kazanka179262415+929WWWW941414108512105
+4+1Volna167362625+124WWLL831412168422149
+5-1Yenisey Krasnoyarsk-2177372026-624XLLL7412111010325916
+6=Murom165562317+620XWWL832311682331211
7=Olimp Dolgoprudnyi-2165471920-119LLWX83321098215911
8=Khimik Dzerzhinsk164571428-1417XLLO8323768134722
9=Enamya Truda164391926-715XLWL823310138206913
10=Chertanovo1742111531-1614LLXL92076188224913
11=Torpedo Vladimir1633101132-2112LLOL81255168215616

Top Scorers
11+2Aleksei ROGOV (Olimp Dolgoprudnyi-2, 3p)
9
Andrey MAZURIN (Dinamo-2, 1p)
7
Maksim ANDREEV (Zvezda SPb, 2p)

Dmitri SOLOVEV (Khimik Dzerzhinsk, 1p)

Nikita KOZLOVSKY (Volna, 1p)

Igor TURSUNOV (Tver, 3p)
+1Rizvan UMAROV (Leningradets)
6+2Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)

Andrei OKLADNIKOV (Yenisey Krasnoyarsk-2, 1p)

Ilya AZYAVIN (Shinnik)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5
Vyacheslav SHVYREV (Kairat)

Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 2p)
+1Aleksandr ELOVSKIKH (Krasava)
+1Maksim SAVELEV (Chertanovo)

Manvel AGARONYAN (Luki-Energiya)
+1Damir TALIKIN (Volna)
4
Maksim VOTINOV (Leningradets)

Aleksandr KRYUCHKOV (Krasava, 3p)
+1Valentin PALTSEV (Volna, 2p)

Albek GONGAPSHEV (Shinnik)

Maksim CHIKANCHI (Krasava)

Daniil MARTOVOI (Tver)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Dmitri ZAKHAROV (Baltika-BFU)

Nikita GOLUB (Murom)
Results
Monday, 25 October 2021
18Dinamo-23-2Olimp Dolgoprudnyi-2

24Zhukovsky
57Rogov
29Terekhov
87(p)Rogov
72(p)Sulakvelidze
18Dynamo SPb0-1Krasava


38Elovskikh
18Chita1-2Zvezda SPb

36Antsiferov
12Ilin

58Galeev
18Zenit-21-1Tver

63Stolbov
19Starodub
18Enamya Truda1-1Yenisey Krasnoyarsk-2

77Gerasimov
73Polshikov
18Luki-Energiya0-1Leningradets


80Umarov
18Murom1-1Khimik Dzerzhinsk

76Zinovich
32Shirokov
18Volna3-2Chertanovo

22Paltsev
14Tyumentsev
64(og)Kondakov
41Savelev
69Talikin
18Baltika-BFU-Smolensk
Tuesday, 26 October 2021
18Lokomotiv-Kazanka7-1Torpedo Vladimir

36Khlynov
39(p)Akhmaev
46Borisenko
50Ivankov
52Bokoev
57Borisenko
72Morozov
76Khlynov