ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 4
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1343922.926145.52%2417.91%4936.57%

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Volga Ulyanovsk1913424214+2843XLWW107212079621227
2=Chelyabinsk1812243116+1538WOLW96121679612159
3+1Amkar1811253217+1535WWWL8512175106131512
4-1Tyumen1810444724+2334OOLW85122511105322213
5=Novosibirsk1710342112+933WWWL750210510532117
6=Zvezda Perm189362820+830OWWW8611145103251415
7=Spartak Tuymazy188283234-226LWWL9513211693151118
8=Irtysh177552930-126XWLX9612181281431118
9=Ural-2187293030+023LLLL9423191793061113
10=Torpedo Miass1862101828-1020LLWL8215612104151216
11=Dinamo Barnaul1853101925-618XLLX1033413118206614
12=Nosta1752101827-917WWWL103169177214910
13=FC Orenburg-2183781830-1216LLLX1024414188134412
14=Lada Tolyatti1824121652-3610XLLL102358198017833
--15=Zenit-Izhevsk1823131133-229WWLX90273179216816

Top Scorers
12
Danil KARPOV (Tyumen, 1p)

Ivan DONSKOV (Irtysh, 2p)
9
Aznaur GERYUGOV (Volga Ulyanovsk)
+1Egor DOROKHOV (Chelyabinsk, 1p)
8
Anton KOBYALKO (Tyumen, 2p)
+1Daniil ARSENTEV (Ural-2, 2p)
7
Igor BELYAKOV (Volga Ulyanovsk)

Evgeni TYUKALOV (Amkar, 1p)
+1Aleksei KASHTANOV (Volga Ulyanovsk)
6
Vyacheslav ZHURAVLEV (Spartak Tuymazy)
+1Marat SHAIMORDANOV (Chelyabinsk, 3p)

Pavel VASILEV (Spartak Tuymazy)
5
Artemi MALEEV (Tyumen, 1p)

Vladislav TYURIN (Tyumen)

Ilya KARPUK (Zvezda Perm)

Nikita KASATKIN (Chelyabinsk)

Pavel SHADRIN (Tyumen)

Ilya POROKHOV (Zvezda Perm)
+1Ilnur BADRTDINOV (Spartak Tuymazy)

Ivan GULKO (FC Orenburg-2, 1p)

Mikhail FEDAK (Nosta, 1p)
Results
Monday, 8 November 2021
19Ural-21-2Chelyabinsk

56Arsentev
12Shaimordanov

39(p)Dorokhov
Tuesday, 9 November 2021
19Tyumen0-0Zvezda Perm
19Amkar4-1Spartak Tuymazy

15Kvekveskiri
53Badrtdinov
55Markelov
63Kochetov
74Chabanov
19Dinamo Barnaul2-2Lada Tolyatti

9Polkovnikov
16Kalimulov
81Zavyalov
59Volchkov
19Irtysh3-3Volga Ulyanovsk

32Levin
48Muromsky
34Morozov
65Tsygantsov
66Makeev
89Kashtanov
19Novosibirsk1-0FC Orenburg-2

26Novitsky
19Torpedo Miass1-2Zenit-Izhevsk

71Fedosyuk
52Dmitriev

84Shabichev