ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 4
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
712102.953143.66%1216.90%2839.44%

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Chelyabinsk9801196+1324LWWW5401105440091
2=Volga Ulyanovsk10721185+1323WWWL5320835401102
3=Tyumen96212815+1320XWWW43011485320147
4=Amkar9621143+1120WWWL421182541061
5=Novosibirsk10523128+417LWWW420255632173
6=Irtysh105231715+217WWLX6402108412177
7=Ural-295132014+616WLWX5311128420286
8=Dinamo Barnaul115151513+216WOLL731396420267
9=Spartak Tuymazy94051820-212LLWW42021085203812
10=Zvezda Perm93241111+011OLLW3210416114710
11=FC Orenburg-2102441117-610OOLL6123813412134
12+2Nosta10127820-125XLWL6114412401348
13=Lada Tolyatti9126929-205LOLX51224104004519
14-2Torpedo Miass9126616-105LOLL3012146114512
--15=Zenit-Izhevsk9009418-140LLLL400419500539

Top Scorers
9
Ivan DONSKOV (Irtysh, 1p)
7
Danil KARPOV (Tyumen)
6
Egor DOROKHOV (Chelyabinsk)
+1Igor BELYAKOV (Volga Ulyanovsk)

Anton KOBYALKO (Tyumen, 2p)
5
Pavel VASILEV (Spartak Tuymazy)

Aznaur GERYUGOV (Volga Ulyanovsk)
4
Vladislav TYURIN (Tyumen)
+1Marat SHAIMORDANOV (Chelyabinsk, 2p)
3
Nikita KASATKIN (Chelyabinsk)
+1Artemi MALEEV (Tyumen)

Evgeni TYUKALOV (Amkar)

Mark KALIMULOV (Lada Tolyatti)
+1Vladimir ZAVYALOV (Dinamo Barnaul)

Pavel SHADRIN (Tyumen)

Maksim RUDNEV (Chelyabinsk)

Denis NOVIKOV (Ural-2)
+1Ilya BURYUKIN (Irtysh)

Ilya KARPUK (Zvezda Perm)
+1Mikhail GORELISHVILI (Amkar)

Danila EZHKOV (Ural-2)

Ivan GULKO (FC Orenburg-2, 1p)
+1Daniil ARSENTEV (Ural-2, 1p)

Anton MAKURIN (Novosibirsk, 1p)
Results
Thursday, 16 September 2021
10Amkar1-0Novosibirsk

50Gorelishvili
Friday, 17 September 2021
10Dinamo Barnaul3-0Spartak Tuymazy

12Zavyalov
54(p)Lipin
90Eruslanov
10Irtysh1-0Torpedo Miass

68Buryukin
Saturday, 18 September 2021
10Nosta1-1Tyumen

90Fedak
15Maleev
10Chelyabinsk1-3Volga Ulyanovsk

13Shaimordanov
71Belyakov

77(p)Tsygantsov

90Tutaev
10FC Orenburg-20-0Zvezda Perm
10Ural-24-3Lada Tolyatti

3Makovsky
43Kalinin
28(p)Tolkachev
66Trubin
37Tolkachev
67Kalinin
90Arsentev