ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 4
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
491473.001938.78%816.33%2244.90%

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Chelyabinsk6600112+918WWWW330051330061
2+2Amkar7421113+814WLWO311172431041
3-1Volga Ulyanovsk6420103+714XWOW422053220050
4+1Tyumen64111810+813WWWW3201127321063
5-2Dinamo Barnaul7403117+412LWLW420264320153
6+2Novosibirsk7322107+311WXWL310245422062
7-1Irtysh73221210+211XLWX420267312063
8+2Zvezda Perm631295+410WLLW321041310254
9-2Ural-26312118+310XWLW311144320174
10+1Spartak Tuymazy63031412+29WLLW310276320176
11-2FC Orenburg-27223810-28LXWX411256311134
12=Torpedo Miass6114613-74LXLL2011124103511
13=Lada Tolyatti7115625-194LXLW41124103003215
14=Nosta7016616-101LXLL300328401348
--15=Zenit-Izhevsk7007416-120LLLL300318400438

Top Scorers
5+2Danil KARPOV (Tyumen)

Ivan DONSKOV (Irtysh)
4
Igor BELYAKOV (Volga Ulyanovsk)
+1Anton KOBYALKO (Tyumen, 2p)
+1Egor DOROKHOV (Chelyabinsk)

Pavel VASILEV (Spartak Tuymazy)
3+2Vladislav TYURIN (Tyumen)

Aznaur GERYUGOV (Volga Ulyanovsk)

Evgeni TYUKALOV (Amkar)

Mark KALIMULOV (Lada Tolyatti)

Danila EZHKOV (Ural-2)
Results
Sunday, 29 August 2021
7Tyumen8-1Torpedo Miass

2Karpov
52Kuzmin
9Tyurin
17Shadrin
28Tyurin
34(p)Kobyalko
73Tretyakov
74Tretyakov
85Karpov
7Zvezda Perm2-0Nosta

26Subbotin
82Konyukhov
7Zenit-Izhevsk0-1Amkar


13Markelov
7Novosibirsk2-0Lada Tolyatti

53Georgievsky
77Radchenko
Monday, 30 August 2021
7FC Orenburg-21-2Spartak Tuymazy

49Gulko
29Zhuravlev

90Dmitryuk
Thursday, 2 September 2021
7Chelyabinsk2-1Dinamo Barnaul

9(p)Shaimordanov
89Zavyalov
42Dorokhov
7Ural-21-1Irtysh

59Gurov
90Morozov