ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 4
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
641923.002742.19%1015.63%2742.19%

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Chelyabinsk8800183+1524WWWW440092440091
2+3Volga Ulyanovsk9621154+1120WWLX532083430171
3=Tyumen86112714+1319WWWW43011484310136
4-2Amkar8521133+1017WWLW311172541061
5-1Novosibirsk9522127+517WWWX420255532072
6+3Irtysh94231615+114WLXL530298412177
7-1Ural-284131611+513LWXW421185420286
8=Dinamo Barnaul104151213-113OLLL621366420267
9-2Spartak Tuymazy84041817+112LWWL4202108420289
10=Zvezda Perm83141111+010LLWL3210415104710
11=FC Orenburg-292341117-69OLLX5113813412134
12+2Torpedo Miass8125615-95OLLX3012145113511
13=Lada Tolyatti8125625-195OLXL51224103003215
14-2Nosta9117719-124LWLX5104311401348
--15=Zenit-Izhevsk9009418-140LLLL400419500539

Top Scorers
9+3Ivan DONSKOV (Irtysh, 1p)
7
Danil KARPOV (Tyumen)
6+1Egor DOROKHOV (Chelyabinsk)

Anton KOBYALKO (Tyumen, 2p)
5
Pavel VASILEV (Spartak Tuymazy)
+2Aznaur GERYUGOV (Volga Ulyanovsk)
+1Igor BELYAKOV (Volga Ulyanovsk)
4
Vladislav TYURIN (Tyumen)
3
Nikita KASATKIN (Chelyabinsk)

Evgeni TYUKALOV (Amkar)

Mark KALIMULOV (Lada Tolyatti)

Pavel SHADRIN (Tyumen)
+1Maksim RUDNEV (Chelyabinsk)

Denis NOVIKOV (Ural-2)

Ilya KARPUK (Zvezda Perm)

Marat SHAIMORDANOV (Chelyabinsk, 2p)

Danila EZHKOV (Ural-2)

Ivan GULKO (FC Orenburg-2, 1p)
+1Anton MAKURIN (Novosibirsk, 1p)
Results
Wednesday, 8 September 2021
20Dinamo Barnaul0-2Volga Ulyanovsk


33Geryugov

43Kashtanov
Sunday, 12 September 2021
9Tyumen2-1Ural-2

16Maleev
27Arsentev
30Nasyrov
9Lada Tolyatti0-0FC Orenburg-2
9Nosta0-3Chelyabinsk


22Rudnev

37Dubrovsky

42Dorokhov
9Volga Ulyanovsk3-0Zvezda Perm

43Uridiya
53Geryugov
81Belyakov
9Zenit-Izhevsk0-1Novosibirsk


35Makurin
Tuesday, 14 September 2021
9Dinamo Barnaul0-0Torpedo Miass
9Irtysh3-1Spartak Tuymazy

17Donskov
50(og)Smirnov
27Donskov
70Donskov