ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
2406712.7911246.67%5322.08%7531.25%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi3022625118+3372WWWX151320296159422212
2+1Tver3018575627+2959WWWW1510323311158252316
3+1Zenit-23017855626+3059WWXX151041349157442217
4-2Dinamo-23017766337+2658WXXX159513917158252420
5=Leningradets3016685129+2254WWXL158163016158522113
6=Lokomotiv-Kazanka3013985239+1348WOOW157443115156542124
7=Rodina3012995946+1345LXWL157353223155642723
8+1Zvezda SPb30111274429+1545WWXW155822210156452219
9-1Torpedo Vladimir30123154040+039LLLW157262316155191724
10+3Enamya Truda3089133139-833WOLL156361914152671225
11-1Smolensk3087152646-2031LLOX155371318153481328
12-1Luki-Energiya3093183156-2530LLOL1571721201522111036
13-1Murom3079143242-1030LXOX155551917152491325
14=Chita3074192666-4025LLWW156361822151113844
15=Kolomna3057183863-2522LXLX1535723291522111534
--16=Zenit Irkutsk3052231568-5317LLLL1541101230151113338

Results
Tuesday, 15 June 2021
30Chita0-3Olimp Dolgoprudnyi
30Torpedo Vladimir0-1Dinamo-2
30Enamya Truda4-1Murom
30Kolomna2-4Lokomotiv-Kazanka
30Zenit Irkutsk0-3Tver
30Luki-Energiya0-3Zvezda SPb
30Rodina1-5Leningradets
30Smolensk1-3Zenit-2

Top Scorers
19+1Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
17+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
11
Igor TURSUNOV (Tver, 2p)
10
Vladislav VOLKOV (Rodina, 10p)
8
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 3p)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Aleksei GASILIN (Zvezda SPb, 2p)
+2Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
+3Rustam VAZITDINOV (Enamya Truda, 2p)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Roman VOROBEV (Leningradets)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Magomedkhabib ABDUSALAMOV (Rodina)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Daniil EROFEEV (Tver)

Aleksei KURZENEV (Tver, 2p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 4p)

Ilya GOMANYUK (Dinamo-2, 4p)

Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)