ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
7233.28571.43%228.57%00.00%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1 Leningradets110052+33W---110052000000
2 Olimp Dolgoprudnyi110030+33W---110030000000
3 Lokomotiv-Kazanka110021+13W---110021000000
4 Dinamo-2110021+13W---110021000000
5 Murom110021+13W---110021000000
6 Zenit Irkutsk101011+01X---000000101011
7 Smolensk101011+01X---000000101011
8 Tver101011+01X---101011000000
9 Zenit-2101011+01X---101011000000
10 Zvezda SPb000000+00----000000000000
11 Luki-Energiya000000+00----000000000000
12 Kolomna100112-10L---000000100112
13 Enamya Truda100112-10L---000000100112
14 Torpedo Vladimir100112-10L---000000100112
15 Rodina100125-30L---000000100125
--16 Chita100103-30L---000000100103

Top Scorers
2+2Roman VOROBEV (Leningradets)
1+1Aleksandr VASILEV (Smolensk)
+1Aleksei MIRONOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi)
+1Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)
+1Nikita BAZHENOV (Olimp Dolgoprudnyi)
+1Danila BUTRIMOV (Enamya Truda)
+1Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka)
+1Nikita EREMENKO (Rodina)
+1Rizvan UMAROV (Leningradets)
+1Ruslan KAZAKOV (Leningradets)
+1Ivan RAPAKOV (Murom)
+1Irakli CHEZHIYA (Olimp Dolgoprudnyi)
+1Maksim YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)
+1Nikita FRASINYUK (Tver)
+1Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir)
+1Ilya VOROBEV (Zenit-2, 1p)
+1Daniil SHABALIN (Murom)
+1Valeri MANKO (Kolomna)
+1Nikita POLYAKOV (Leningradets)
+1Maksim PICHUGIN (Rodina)
+1Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
Results
Sunday, 9 August 2020
1Zenit-21-1Smolensk

50(p)Vorobev
47Vasilev
1Tver1-1Zenit Irkutsk

88Frasinyuk
39Yakovlev
1Lokomotiv-Kazanka2-1Kolomna

24(p)Mironov
48Manko
90Titkov
1Olimp Dolgoprudnyi3-0Chita

19Bazhenov
31Chezhiya
90Alkhazov
1Murom2-1Enamya Truda

21Shabalin
85Butrimov
49Rapakov
1Leningradets5-2Rodina

1Vorobev
12Pichugin
3Umarov
29Eremenko
32Kazakov
48Vorobev
77Polyakov
Monday, 10 August 2020
1Dinamo-22-1Torpedo Vladimir

8Tyukavin
77Chernukhin
73Zakharyan