ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
31933.001445.16%722.58%1032.26%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi440060+612WWWW220040220020
2+2Tver431093+610WWWX321073110020
3+4Murom430185+39WLWW210133220052
4+1Rodina43011111+09WWWL220075210146
5-2Lokomotiv-Kazanka422074+38XXWW211032211042
6-4Leningradets421186+27LXWW210154211032
7-1Dinamo-2421198+17XWLW211043210155
8=Zenit Irkutsk412163+35XWLX211051201112
9+3Enamya Truda411256-14XWLL100102311154
10-1Smolensk411224-24LLWX210111201113
11-1Luki-Energiya310244+03LLW-310244000000
12-1Zvezda SPb310234-13LWL-110010200224
13=Zenit-2402248-42XLLX201123201125
14+1Kolomna4013410-61XLLL100123301227
15+1Chita4013411-71XLLL201124200227
--16-2Torpedo Vladimir401336-31XLLL201123200213

Top Scorers
4
Yaroslav IVAKIN (Tver, 2p)
3+2Vladislav VOLKOV (Rodina, 3p)

Roman VOROBEV (Leningradets)
2+1Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Igor TURSUNOV (Tver, 1p)
+1Ilya ANTSIFEROV (Chita)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Rizvan UMAROV (Leningradets, 1p)

Ivan RAPAKOV (Murom)
+1Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 1p)

Ilya VOROBEV (Zenit-2, 1p)

Daniil SHABALIN (Murom)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Evgeni KHARCHENKO (Olimp Dolgoprudnyi)

Temur DZHIKIYA (Kolomna)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
Results
Wednesday, 26 August 2020
4Chita1-1Kolomna

9Antsiferov
87Matveev
4Zenit Irkutsk1-1Enamya Truda

58Yakovlev
18Zhitnikov
Friday, 28 August 2020
4Rodina3-2Zvezda SPb

53(p)Volkov
15Filippov
84(p)Volkov
16Vartanyan
90(og)Ignatovich
Saturday, 29 August 2020
4Dinamo-22-2Lokomotiv-Kazanka

40(og)Sharkov
46Mukhin
55Gomanyuk
78Makhatadze
4Torpedo Vladimir1-1Zenit-2

25(p)Chernukhin
65(p)Tarasov
4Luki-Energiya0-2Tver


84Erofeev

90Tursunov
4Leningradets0-2Murom


74Davydov

83Kireev
4Smolensk0-1Olimp Dolgoprudnyi


12Sosranov