ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1043022.905250.00%2120.19%3129.81%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1+1Olimp Dolgoprudnyi1310122011+931WWLX5500113851298
2-1Tver138322815+1327XLWW74211566411139
3+1Dinamo-2138233118+1326WWWW85212210530298
4+1Torpedo Vladimir138232311+1226WWWW7511156631285
5-2Leningradets138142013+725LWWW6303117751196
6+1Zenit-2137242713+1423WWWW7511194621389
7-1Rodina136432520+522WLLW742117106222810
8=Lokomotiv-Kazanka135532523+220WXWX633014672231117
9+4Zenit Irkutsk145271520-517LWWL74121267115314
10-1Murom135261616+017WLLL731398621378
11-1Luki-Energiya124081422-812LLLL84041294004213
12-1Zvezda SPb123361414+012LLOW63121046024410
13-1Enamya Truda132651013-312LLOL612325714288
14=Smolensk132471125-1410LLLL6213787034417
15+1Kolomna131391431-176XWLL50236118116820
--16-1Chita141211937-285LLXW61237108008227

Top Scorers
12
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
8
Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Rizvan UMAROV (Leningradets, 2p)
6+1Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)
+1Daniil EROFEEV (Tver)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 6p)
5
Igor TURSUNOV (Tver, 1p)
+2Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
+1Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
+1Temur DZHIKIYA (Kolomna)
4
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)
Results
Thursday, 22 October 2020
15Zenit Irkutsk3-0Chita
Score awarded as 3-0.
Sunday, 25 October 2020
13Dinamo-22-1Zvezda SPb

47Terekhov
26Ignatovich
90Galkin
13Enamya Truda0-1Olimp Dolgoprudnyi


75Chertkoev
13Lokomotiv-Kazanka4-0Smolensk

42Makhatadze
54Faizullin
63Ageev
75Ageev
13Kolomna1-1Tver

19Dzhikiya
69Erofeev
13Murom3-1Luki-Energiya

49Rapakov
63Agaronyan
70(p)Shalin
74Rapakov
13Leningradets0-1Zenit-2


50(og)Sizko
Thursday, 29 October 2020
13Torpedo Vladimir3-0Chita
Score awarded as 3-0.
13Rodina3-0Zenit Irkutsk
Score awarded as 3-0.