ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 4
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
2106052.889143.33%3617.14%8339.52%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=KamAZ2821167525+5064WLWW141202459149143016
2=Tyumen2819635522+3363XWWW149322291410313313
3+1Chelyabinsk2819276222+4059WWWW1410133912149142310
4-1Volga Ulyanovsk2818554515+3059WLWW14923235149322210
5+1Novosibirsk2817745325+2858WWWX149322714148422611
6-1Zvezda Perm2817475429+2555WLWW149323412148152017
7=Dinamo Barnaul28142123338-544LWWL148151814146171524
8+1Nosta28106123840-236WLLL145362320145361520
9-1Volna28105133239-735LLXL144371118146262121
10=Ural-22898113940-135LWWO144551619145362321
11=Lada Dimitrovgrad2869133334-127XWLO143651213143382121
12=Zenit-Izhevsk2857163143-1222XXLL144372016141491127
13=Lada Tolyatti28342115100-8513LLLL1421111052141310548
14+1Krylia Sovetov-22833222563-3812LXLL1420121632141310931
--15-1FC Orenburg-22833221570-5512LLLL141211836142111734

Results
Saturday, 12 June 2021
29Dinamo Barnaul2-0FC Orenburg-2
29Novosibirsk1-0Nosta
Tuesday, 15 June 2021
30Tyumen2-2Lada Dimitrovgrad
30Zvezda Perm7-0Lada Tolyatti
30Dinamo Barnaul1-2Nosta
30Chelyabinsk3-1Volna
30Ural-20-3Volga Ulyanovsk
30Krylia Sovetov-21-5KamAZ
30Novosibirsk1-0FC Orenburg-2

Top Scorers
15
Maksim ZHITNEV (Novosibirsk, 2p)
+1Danil KARPOV (Tyumen)
+2Ruslan GALIAKBEROV (KamAZ)
14+3Evgeni TYUKALOV (Zvezda Perm, 2p)
11
Aleksandr KOROTAEV (Tyumen, 6p)
10
Aleksandr GAGLOEV (KamAZ, 4p)

Maksim LAUK (Zvezda Perm, 2p)
9+2Nikita GOLDOBIN (Zvezda Perm, 1p)
+1Igor BELYAKOV (Chelyabinsk, 2p)

Igor ANDREEV (Nosta, 1p)

Temur DZHIKIYA (Volga Ulyanovsk, 2p)
8
Marat SHAIMORDANOV (Chelyabinsk, 1p)
+1Egor DOROKHOV (Chelyabinsk)

Nikita BALAKHONTSEV (Novosibirsk)
+1Maksim KAZANKOV (Tyumen, 1p)
7
Roman YANUSHKOVSKY (KamAZ)

Redvan OSMANOV (KamAZ)

Denis SOBOLEV (Zenit-Izhevsk)
+1Vladimir ZAVYALOV (Dinamo Barnaul, 1p)
6
Anton FROLOV (Volna)

Pavel KRYZHEVSKIKH (Chelyabinsk, 4p)
+2Vitali ZHIRONKIN (KamAZ)

Anton MAKURIN (Novosibirsk)
+1Nikita KOZLOVSKY (Volna)

Vladislav IGNATENKO (Nosta, 4p)

Aleksandr SUBBOTIN (Zvezda Perm)

Aleksandr GOLUBTSOV (Ural-2, 1p)