ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
2165932.7410548.61%4621.30%6530.09%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi2719624018+2263XXWW141220246137421612
2=Dinamo-22716565934+2553XWWL149413715137152219
3=Zenit-22715754923+2652XWWW13931307146441916
4=Tver2715574626+2050WLWL149322910136251716
5=Leningradets2714583925+1447LLWW147162515137421410
6+1Lokomotiv-Kazanka2712784837+1143WWLL147343115135441722
7-1Rodina2711885339+1441LLXX147343118134542221
8=Torpedo Vladimir27123123832+639WLLL147252315135171517
9=Zvezda SPb2791173627+938WWXX13472178145451919
10+1Smolensk2786132439-1530XWLW135261215143471224
11-1Luki-Energiya2792163151-2029LXLL1370621171422101034
12=Enamya Truda2778122733-629LWWW145361513132561220
13=Murom2777133037-728XLLX145451816132381221
14+1Chita2764172459-3522WLLW125341615151113844
15-1Kolomna2756163454-2021XWWX1435621251321101329
--16=Zenit Irkutsk2752201559-4417LLLL124171221151113338

Top Scorers
17+1Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
15+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
9
Igor TURSUNOV (Tver, 2p)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 9p)
8
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 3p)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6+1Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Aleksei GASILIN (Zvezda SPb, 1p)

Daniil EROFEEV (Tver)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 4p)

Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)
Results
Saturday, 29 May 2021
27Kolomna2-2Olimp Dolgoprudnyi

20Shakir
25Chezhiya
32Levkin
65Gorbanets
Sunday, 30 May 2021
27Dinamo-22-2Zenit-2

65Zorin
32Krapukhin
74Kipkaev
89(p)Dolgov
27Tver3-0Enamya Truda

17Ushatov
71Kurzenev
89Petrovsky
27Lokomotiv-Kazanka5-0Luki-Energiya

16Petrov
19Petrov
37Baraboshkin
44Baraboshkin
90Khlynov
27Murom1-1Smolensk

53Stogov
58Belunov
27Leningradets1-2Zvezda SPb

61Umarov
19Filippov

51(og)Nikolaev
Tuesday, 1 June 2021
27Chita2-1Rodina

65Apushnikov
57Maltsev
89Podprugin
27Zenit Irkutsk0-3Torpedo Vladimir
Score awarded as 0-3.