ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1193512.946252.10%2420.17%3327.73%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi1511222313+1035XWWW66001349522109
2+2Zenit-2159243416+1829WWWW9711267621389
3+3Dinamo-2159243422+1229WLWW8521221074031212
4-2Torpedo Vladimir159242714+1329LWWW8611186731398
5-2Tver158432919+1028XLXL843116774121312
6+1Rodina158433121+1028WWWL962123116222810
7-2Leningradets158252216+626LXLW73041298521107
8=Lokomotiv-Kazanka157533126+526WWWX743017783231419
9=Zenit Irkutsk155281523-817LLWW74121268116317
10=Murom155281821-317LLWL7313988215913
11=Enamya Truda153661416-215LWLL7223558143911
12=Smolensk153571326-1314OWLL8323997034417
13+1Luki-Energiya144191625-913OLLL940514125014213
14-1Zvezda SPb143471719-213LXLL73221157025614
15=Kolomna1523101834-169WLXW61239129117922
--16=Chita151212940-315LLLX61237109009230

Top Scorers
14+1Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
8
Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
6
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Daniil EROFEEV (Tver)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 6p)
+1Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
5+1Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
4
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)
+1Aleksandr ELOVSKIKH (Zenit-2)
Results
Saturday, 7 November 2020
15Zenit-24-2Zvezda SPb

12(og)Kaptilov
44Ilin
22Krapukhin
88(p)Melnikov
69Simdyankin
83Elovskikh
15Tver1-1Olimp Dolgoprudnyi

15Orlov
14Bazhenov
15Lokomotiv-Kazanka3-1Murom

7Galanin
44Santalov
17Bezrukov
79Ageev
15Kolomna3-1Enamya Truda

38Toboev
19(og)Mikhailenko
75Abramushkin
90(p)Dzhikiya
15Leningradets1-2Dinamo-2

60Kazakov
85Gladyshev

86Zhukovsky
15Rodina3-1Torpedo Vladimir

67Lamanov
44Moiseev
69Filippov
77Abdusalamov
15Smolensk0-0Luki-Energiya