ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1845052.749048.91%3921.20%5529.89%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi2317423315+1855WOOW111010195127321410
2=Dinamo-22314455429+2546LWWX128313413116142016
3+1Tver2313554024+1644WLOW127322310116231714
4-1Zenit-22312654120+2142OWOW12831277114341413
5=Leningradets2312563622+1441LWXX116142312126421310
6+1Rodina2311664529+1639WLXW137333016104331513
7-1Lokomotiv-Kazanka2310764134+737OWWL116322512124441622
8=Torpedo Vladimir2311393325+836WWLL127232111114161214
9=Zvezda SPb237972720+730OOOW12462145113351315
10=Luki-Energiya2391133041-1128WWWW13706211710217924
11=Murom2375112732-526OLXL115241512122371220
12=Smolensk2365121936-1723LWWL12426111511236821
13=Enamya Truda2348111929-1020LLLX12336913111551016
14=Zenit Irkutsk2352161547-3217LLLL104151215131111332
15+1Chita2344152153-3216WLXW103341314131111839
--16-1Kolomna2334162449-2513LLLX1013611201321101329

Top Scorers
14
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
12
Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
8+1Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
+1Igor TURSUNOV (Tver, 2p)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 8p)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)
+1Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Daniil EROFEEV (Tver)

Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)
5
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikita KHLUSOV (Leningradets)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)

Vladislav OSLONOVSKY (Luki-Energiya)
+1Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Roman VOROBEV (Leningradets)
Results
Wednesday, 5 May 2021
23Kolomna0-1Torpedo Vladimir


45Kalabukhov
Thursday, 6 May 2021
23Zenit-20-0Murom
23Tver2-1Dinamo-2

59Kurzenev
81Gladyshev
77(p)Tursunov
23Enamya Truda0-3Rodina


35Pichugin

71Kashtanov

79Abdusalamov
23Olimp Dolgoprudnyi2-1Leningradets

36Gorbanets
19Kazakov
84Alkhazov
23Zvezda SPb0-0Lokomotiv-Kazanka
Saturday, 8 May 2021
23Chita2-1Smolensk

70Osipov
39Plotnikov
73Podprugin
23Zenit Irkutsk0-3Luki-Energiya
Score awarded as 0-3.