ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1514322.867851.66%3019.87%4328.48%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi1915222914+1547WWWW9900174106221210
2=Dinamo-21912344525+2039WWWO10631271296031813
3=Tver1911443621+1537WWWL1063121895131513
4+1Leningradets1911352917+1236WWWO9504181010631117
5-1Zenit-21910453720+1734XWLO1081127792341013
6+2Rodina199553826+1232WLLX11722281382331013
7-1Torpedo Vladimir199372920+930LLLX116232011831499
8-1Lokomotiv-Kazanka198653631+530LWLX9531219103341522
9=Murom197392527-224LWWX10523151092161017
10=Zvezda SPb196672520+524WOWW1044214592251115
11=Enamya Truda194781821-319LOWL932488101541013
12=Zenit Irkutsk1852111532-1717LLLL841312910118323
13+1Smolensk1945101632-1617WLLL1032510139135619
14-1Luki-Energiya1951131840-2216LLLL1150616168017224
15=Kolomna1933132342-1912LLLW71241014122191328
--16=Chita1823131344-319XLWL7133811111010533

Top Scorers
14
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
12+2Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
8
Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
+1Vladislav VOLKOV (Rodina, 8p)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
+1Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Daniil EROFEEV (Tver)
5
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)
+1Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
4
Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Nikita KHLUSOV (Leningradets)

Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)

Aleksandr ELOVSKIKH (Zenit-2)

Roman VOROBEV (Leningradets)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)
Results
Monday, 12 April 2021
19Dinamo-25-2Kolomna

28Mazurin
59Vikulov
34Gladyshev
63Shakir
47Moskvichev
73(p)Gomanyuk
90Pushkov
19Torpedo Vladimir0-1Smolensk


7(p)Meshkovsky
19Tver4-1Murom

24Petrovsky
88(p)Shalin
40Ivakin
77(p)Kurzenev
89Ushatov
19Olimp Dolgoprudnyi2-0Lokomotiv-Kazanka

53Pakhomov
86Rogov
19Leningradets2-1Enamya Truda

17Umarov
26Avtaev
45Umarov
19Rodina4-0Luki-Energiya

43(p)Volkov
72Abdusalamov
73Kashtanov
78Kashtanov
Wednesday, 14 April 2021
19Chita1-1Zenit-2

35Rudenko
68Masalsky
19Zenit Irkutsk0-3Zvezda SPb
Score awarded as 0-3.