ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
872502.874248.28%1921.84%2629.89%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1+1Tver118212612+1426WWWO64201445401128
2-1Olimp Dolgoprudnyi118121710+725LXWW440092741288
3=Leningradets117131711+622WWWW5302116641165
4+1Dinamo-2116232516+920WWXL6321168530298
5+1Torpedo Vladimir116231810+820WWWW6411126521264
6-2Rodina115422118+319LWOX63211410522178
7+1Zenit-2115242513+1217WWWL6411184511379
8+1Lokomotiv-Kazanka114431921-216WXLL52301066213915
9-2Murom114251213-114LLLX621367521266
10=Luki-Energiya104061216-412LLLW74031163003110
11=Zvezda SPb10334119+212OWWO531181502338
12+1Enamya Truda112631011-112OLXX512224614187
13-1Zenit Irkutsk113261016-611LLLW5212756114311
14=Smolensk112451017-710LLOX621378503239
15+1Chita11119729-224WLLL5113586006221
--16-1Kolomna110291028-182LLLL40135107016518

Top Scorers
12+2Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
7+1Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
6+1Vladislav VOLKOV (Rodina, 6p)
5+2Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)
+1Daniil EROFEEV (Tver)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
4
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)
+2Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 1p)
+1Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 2p)
3+1Maksim GALIEV (Chita)
+1Nikita KHLUSOV (Leningradets)

Nikita EREMENKO (Rodina)

Maksim ARTEMCHUK (Kolomna)

Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Artem EGOROV (Luki-Energiya)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Irakli CHEZHIYA (Olimp Dolgoprudnyi)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)

Evgeni KHARCHENKO (Olimp Dolgoprudnyi)

Roman VOROBEV (Leningradets)
Results
Tuesday, 13 October 2020
11Dinamo-26-0Luki-Energiya

6Terekhov
17Terekhov
22Tyukavin
29Tyukavin
50Shkolik
61Zakharyan
11Chita1-0Murom

37Galiev
11Torpedo Vladimir3-1Olimp Dolgoprudnyi

9Khokhlov
69Alkhazov
85Moiseev
90Kalabukhov
11Enamya Truda0-0Zvezda SPb
11Zenit Irkutsk1-3Lokomotiv-Kazanka

9Pytlev
24Makhatadze

28Makhatadze

90Karev
11Leningradets4-0Smolensk

14Polyakov
40Khlusov
52Umarov
62Pinchuk
11Rodina2-3Tver

34(p)Volkov
3Rodinkov
53Shavel
63Erofeev

81Orlov
Wednesday, 14 October 2020
11Kolomna1-4Zenit-2

57Abramushkin
20Levin

67Krapukhin

83Elovskikh

90Krapukhin