ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1434052.837351.05%2920.28%4128.67%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi1814222714+1344WWWX8800154106221210
2=Dinamo-21811344023+1736WWOW9531221096031813
3=Tver1810443220+1234WWLX953117795131513
4=Zenit-21810353619+1733WLOW108112778224912
5=Leningradets1810352716+1133WWOL840416910631117
6=Torpedo Vladimir189362919+1030LLXL106222010831499
7+1Lokomotiv-Kazanka188643629+730WLXW953121993331520
8-1Rodina188553426+829LLXW10622241382331013
9=Murom187382423+124WWXL1052315108215913
10=Zvezda SPb185672220+221OWWO104421458125815
11=Enamya Truda184771719-219OWLL9324889153911
12=Zenit Irkutsk1752101529-1417LLLL741212610118323
13=Luki-Energiya1851121836-1816LLLW1150616167016220
14=Smolensk1835101532-1714LLLO1032510138035519
15=Kolomna1833122137-1612LLWW71241014112181123
--16=Chita1722131243-318LWLL6123710111010533

Top Scorers
14
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
10+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
8+1Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 7p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Daniil EROFEEV (Tver)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
5
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
4
Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Nikita KHLUSOV (Leningradets)

Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)

Aleksandr ELOVSKIKH (Zenit-2)

Roman VOROBEV (Leningradets)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)
Results
Tuesday, 6 April 2021
18Zenit-21-0Kolomna

90Sazonov
18Tver1-0Rodina

57Kurzenev
18Lokomotiv-Kazanka3-0Zenit Irkutsk
Score awarded as 3-0.
18Olimp Dolgoprudnyi1-0Torpedo Vladimir

66Sadygov
18Zvezda SPb0-0Enamya Truda
18Luki-Energiya0-3Dinamo-2


36Mazurin

71Gladyshev

82Galkin
18Murom2-1Chita

37Putilin
28Gaidamak
86Akale
18Smolensk0-1Leningradets


56Umarov