ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1764892.778749.43%3721.02%5229.55%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi2216423114+1752OOWW10910174127321410
2=Dinamo-22214445327+2646WWXW128313413106131914
3+1Zenit-22212554120+2141WOWX11821277114341413
4-1Tver2212553823+1541LOWW11632219116231714
5=Leningradets2212553520+1541WXXW11614231211641128
6+1Lokomotiv-Kazanka2210664134+736WWLL116322512114341622
7-1Rodina2210664229+1336LXWW13733301693331213
8=Torpedo Vladimir2210393225+733WLLL127232111103161114
9=Zvezda SPb227872720+729OOWW11452145113351315
10+1Luki-Energiya2281132741-1425WWWL1370621179117624
11-1Murom2274112732-525LXLL115241512112271220
12=Smolensk2265111834-1623WWLW12426111510235719
13=Enamya Truda2248101926-720LLXL11335910111551016
14=Zenit Irkutsk2252151544-2917LLLL94141212131111332
15=Kolomna2234152448-2413LLXL913511191321101329
--16=Chita2234151952-3313LXWL92341113131111839

Top Scorers
14
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
12
Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
8
Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 8p)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Daniil EROFEEV (Tver)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
+1Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)
5
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikita KHLUSOV (Leningradets)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
+1Vladislav OSLONOVSKY (Luki-Energiya)

Roman VOROBEV (Leningradets)
Results
Thursday, 29 April 2021
22Dinamo-24-1Chita

27(p)Gomanyuk
77Markov
45(og)Potapov
62Kutitsky
70Mazurin
22Torpedo Vladimir1-0Murom

35Zharov
22Tver0-1Zenit-2


83Dolgov
22Olimp Dolgoprudnyi0-0Zvezda SPb
22Luki-Energiya3-0Enamya Truda

32Lukanchenkov
69Oslonovsky
72Shishaev
22Leningradets3-0Zenit Irkutsk
Score awarded as 3-0.
22Rodina0-1Lokomotiv-Kazanka


90Bokoev
22Smolensk1-0Kolomna

12Meshkovsky