ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
952782.924648.42%2021.05%2930.53%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1+1Olimp Dolgoprudnyi129121911+828WLXW5500113741288
2-1Tver128222714+1326LWWW74211565401128
3=Leningradets128132012+825WWWW5302116751196
4=Dinamo-2127232917+1223WWWX7421209530298
5=Torpedo Vladimir127232011+923WWWW6411126631285
6+1Zenit-2126242613+1320WWWW7511194511379
7-1Rodina125432220+219LLWO632114106222810
8=Lokomotiv-Kazanka124532123-217XWXL523010672231117
9+4Zenit Irkutsk124261217-514WLLL6312966114311
10-1Murom124261315-214LLLL621367621378
11-1Luki-Energiya114071319-612LLLL84041293003110
12-1Zvezda SPb113351312+112LOWW6312104502338
13-1Enamya Truda122641012-212LOLX512224714288
14=Smolensk122461121-1010LLLO6213786033413
15+1Kolomna121291330-175WLLL40135108116820
--16-1Chita12129931-225XWLL61237106006221

Top Scorers
12
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
8+1Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7+3Rizvan UMAROV (Leningradets, 2p)
6+2Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
+1Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 6p)
5+1Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Daniil EROFEEV (Tver)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
+1Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
4
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)
+1Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
+2Temur DZHIKIYA (Kolomna)
Results
Friday, 16 October 2020
12Zenit Irkutsk2-1Murom

68Yakovlev
80Kireev
87Selemenev
Saturday, 17 October 2020
12Chita2-2Lokomotiv-Kazanka

13Fatikhov
5Makhatadze
45Rudenko
29Bezrukov
Sunday, 18 October 2020
12Dinamo-24-1Smolensk

1Danilin
4Lavrenenko
16(og)Lavrenenko
60Zakharyan
85Tyukavin
12Zenit-21-0Enamya Truda

59Elovskikh
12Tver1-2Torpedo Vladimir

36(p)Ivakin
61Chernukhin

72Krivtsov
12Olimp Dolgoprudnyi2-1Rodina

74Alkhazov
28Maltsev
83Alkhazov
12Zvezda SPb2-3Kolomna

28Chernenko
25Dzhikiya
61Smirnov
86Dzhikiya

88Levkin
12Luki-Energiya1-3Leningradets

34Oslonovsky
38Umarov

68Umarov

76(p)Umarov