ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1353922.906850.37%2820.74%3928.89%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi1713222614+1241WWXW7700144106221210
2+1Dinamo-21710343723+1433WOWL9531221085031513
3+3Tver179443120+1131WLXL843116795131513
4-2Zenit-2179353519+1630LOWW97112678224912
5+2Leningradets179352616+1030WOLX84041699531107
6-2Torpedo Vladimir179352918+1130LXLW106222010731398
7-2Rodina178543425+929LXWW10622241372321012
8=Lokomotiv-Kazanka177643329+427LXWW843118993331520
9=Murom176382222+021WXLL94231398215913
10+1Zvezda SPb175572220+220WWOL94321458125815
11+2Enamya Truda174671719-218WLLW9324888143911
12-2Zenit Irkutsk165291526-1117LLLW74121269117320
13-1Luki-Energiya1751111833-1516LLWO1050516137016220
14=Smolensk173591531-1614LLOW932410128035519
15=Kolomna1733112136-1512LWWL71241014102171122
--16=Chita1622121141-308WLLL612371010109431

Top Scorers
14
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
9+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
8
Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
+1Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 7p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)
+1Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Daniil EROFEEV (Tver)
+1Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
5+1Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
4
Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Nikita KHLUSOV (Leningradets)
+1Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)

Aleksandr ELOVSKIKH (Zenit-2)
+1Roman VOROBEV (Leningradets)

Nikita KIREEV (Murom, 1p)
Results
Thursday, 1 April 2021
17Torpedo Vladimir0-2Tver


37Tursunov

67Ivakin
17Enamya Truda3-1Zenit-2

29(p)Vazitdinov
56Shamkin
55(p)Zhitnikov
68Avtaev
17Kolomna1-2Zvezda SPb

82(p)Abramushkin
10Gasilin

41Filippov
17Leningradets4-0Luki-Energiya

16Vorobev
32Kuzmichev
44Umarov
84Khlusov
17Smolensk1-3Dinamo-2

76Pomelnikov
59Galkin

61Gladyshev

90Gladyshev
Friday, 2 April 2021
17Rodina1-2Olimp Dolgoprudnyi

55Maltsev
51Gorbanets

80Bazhenov
Saturday, 3 April 2021
17Lokomotiv-Kazanka1-2Chita

65Khlynov
45Apushnikov

62(p)Markov
17Murom3-0Zenit Irkutsk
Score awarded as 3-0.