ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1123282.925851.79%2219.64%3228.57%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1+1Olimp Dolgoprudnyi1411122212+1034WWWL6600134851298
2+3Torpedo Vladimir149232611+1529WWWW8611186631285
3-2Tver148332818+1027LXLW742115674121312
4+3Zenit-2148243014+1626WWWW8611225621389
5-2Leningradets148242114+726XLWW63031178521107
6-2Dinamo-2148243221+1126LWWW8521221063031011
7-1Rodina147432820+825WWLL852120106222810
8=Lokomotiv-Kazanka146532825+323WWXW633014683231419
9+4Zenit Irkutsk155281523-817LLWW74121268116317
10-1Murom145271718-117LWLL7313987214810
11+1Enamya Truda143651313+015WLLO722355714288
12+2Smolensk143471326-1313WLLL7313997034417
13-2Zvezda SPb133461515+013XLLO73221156024410
14-4Luki-Energiya134091625-912LLLL940514124004213
15+1Kolomna1413101533-186LXWL50236119117922
--16-1Chita151212940-315LLLX61237109009230

Top Scorers
13+1Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
8+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7+1Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
6
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Daniil EROFEEV (Tver)
+1Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 6p)
5+2Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna)
4
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)
Results
Sunday, 1 November 2020
14Torpedo Vladimir3-0Zenit Irkutsk
Score awarded as 3-0.
14Zenit-23-1Dinamo-2

12Masalsky
39Galkin
37Levin
41Krapukhin
14Enamya Truda3-0Tver

61Zverev
64Frolov
89Frolov
14Olimp Dolgoprudnyi2-1Kolomna

48Rogov
63Manko
89Alkhazov
14Zvezda SPb1-1Leningradets

90Galeev
61(p)Umarov
14Luki-Energiya2-3Lokomotiv-Kazanka

90(p)Agaronyan
31Faizullin
90Pochipov
49Ageev

80Ageev
14Rodina3-0Chita
Score awarded as 3-0.
14Smolensk2-1Murom

29Egorov
53Kireev
89Vasilev