ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
792212.793848.10%1822.78%2329.11%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi10811167+925XWWW440092641175
2=Tver107212310+1323WWOL6420144430196
3=Leningradets106131311+219WWWW420276641165
4=Rodina105411915+419WOXX5320127522178
5=Dinamo-2105231916+317WXLW5221108530298
6=Torpedo Vladimir10523159+617WWWW531195521264
7=Murom104241212+014LLXL621367421165
8+2Zenit-2104242112+914WWLW6411184401338
9=Lokomotiv-Kazanka103431620-413XLLX52301065113614
10-2Luki-Energiya94051210+212LLWL7403116200214
11+3Zvezda SPb9324119+211WWOL531181401338
12-1Zenit Irkutsk10325913-411LLWL4211626114311
13-1Enamya Truda102531011-111LXXW411224614187
14-1Smolensk102441013-310LOXX621378403135
15=Kolomna10028924-152LLLX3012467016518
--16=Chita10019629-231LLLL4013486006221

Top Scorers
10+2Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
6
Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
5
Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 5p)
4
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)
+2Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)
+1Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
+1Daniil EROFEEV (Tver)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 2p)
3
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Nikita EREMENKO (Rodina)

Rizvan UMAROV (Leningradets, 1p)

Maksim ARTEMCHUK (Kolomna)

Nikita KHLYNOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)

Artem EGOROV (Luki-Energiya)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Irakli CHEZHIYA (Olimp Dolgoprudnyi)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)

Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)

Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)

Evgeni KHARCHENKO (Olimp Dolgoprudnyi)

Roman VOROBEV (Leningradets)
Results
Friday, 9 October 2020
10Zenit-23-0Chita

18Krapukhin
30Krapukhin
61Levin
10Enamya Truda0-1Leningradets


41Khlusov
10Lokomotiv-Kazanka2-2Olimp Dolgoprudnyi

37Ageev
12Sabitov
75Titkov
90Dzantiev
10Kolomna0-1Dinamo-2


37Karapuzov
10Zvezda SPb2-0Zenit Irkutsk

41(og)Ponomarenko
52Galeev
10Luki-Energiya0-1Rodina


79Khairulin
10Murom1-2Tver

76Radchenko
33Sobol

61Erofeev
10Smolensk1-4Torpedo Vladimir

32Obraztsov
19Andreev

40Krivtsov

44Andreev

58Sass