ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1684742.828248.81%3621.43%5029.76%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi2116323114+1751OWWW9900174127321410
2+1Dinamo-22113444926+2343WXWW117313012106131914
3-1Tver2112543822+1641OWWW10631218116231714
4=Zenit-22111554020+2038OWXW11821277103341313
5=Leningradets2111553220+1238XXWW10514201211641128
6=Rodina2110654228+1436XWWL12732301593331213
7+1Lokomotiv-Kazanka219664034+633WLLW116322512103341522
8-1Torpedo Vladimir219393125+630LLLL116232011103161114
9=Zvezda SPb217772720+728OWWO11452145103251315
10=Murom2174102731-425XLLW115241512102261219
11+1Luki-Energiya2171132441-1722WWLL1260618179117624
12+2Smolensk2155111734-1720WLWL11326101510235719
13-2Enamya Truda214891923-420LXLO11335910101541013
14-1Zenit Irkutsk2152141541-2617LLLL94141212121110329
15=Kolomna2134142447-2313LXLL91351119122191328
--16=Chita2134141848-3013XWLX92341113121110735

Top Scorers
14
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
12
Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
8
Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Vladislav VOLKOV (Rodina, 8p)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Igor TURSUNOV (Tver, 1p)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)
+2Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Daniil EROFEEV (Tver)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)
5
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)
+1Nikita KHLUSOV (Leningradets)

Ivan RAPAKOV (Murom)

Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
+1Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)
+1Roman VOROBEV (Leningradets)
Results
Friday, 23 April 2021
21Rodina2-2Murom

31Lamanov
12(og)Volkov
62Yudintsev
28Santalov
Saturday, 24 April 2021
21Enamya Truda0-1Smolensk


9Plotnikov
21Kolomna0-4Luki-Energiya


11(p)Agaronyan

17Shishaev

62Oslonovsky

87Nasedkin
21Zvezda SPb0-0Tver
Sunday, 25 April 2021
21Zenit-20-0Olimp Dolgoprudnyi
21Lokomotiv-Kazanka3-1Torpedo Vladimir

24Chernyi
84Bakarov
37(p)Titkov
54Titkov
Monday, 26 April 2021
21Dinamo-23-0Zenit Irkutsk
Score awarded as 3-0.
21Leningradets2-2Chita

75Vorobev
57Apushnikov
84Khlusov
60Antsiferov