ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
2326402.7511147.84%5322.84%6829.31%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi2921624818+3069WWXX151320296148421912
2+1Tver2917575327+2656WWWL1510323311147252016
3+1Zenit-22916855325+2856WXXW151041349146441916
4-2Dinamo-22916766237+2555XXXW159513917147252320
5=Leningradets2915684628+1851WXLL158163016147521612
6=Lokomotiv-Kazanka2912984837+1145OOWW157443115145541722
7=Rodina2912985841+1745XWLL147343118155642723
8+1Zvezda SPb29101274129+1242WXWW155822210145451919
9-1Torpedo Vladimir29123144039+139LLWL147252315155191724
10=Smolensk2987142543-1831LOXW145361215153481328
11=Luki-Energiya2993173153-2230LOLX1471621171522111036
12=Murom2979133138-730XOXL155551917142481221
13=Enamya Truda2979132738-1130OLLW145361513152671225
14=Chita2974182663-3725LWWL146351819151113844
15=Kolomna2957173659-2322XLXW1435621251522111534
--16=Zenit Irkutsk2952221565-5017LLLL144191227151113338

Top Scorers
18+1Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
16
Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
11
Igor TURSUNOV (Tver, 2p)
10+1Vladislav VOLKOV (Rodina, 10p)
8
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 3p)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)
+1Aleksei GASILIN (Zvezda SPb, 2p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
+1Roman VOROBEV (Leningradets)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)
+1Magomedkhabib ABDUSALAMOV (Rodina)

Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Daniil EROFEEV (Tver)

Aleksei KURZENEV (Tver, 2p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 4p)

Ilya GOMANYUK (Dinamo-2, 4p)

Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)
Results
Thursday, 10 June 2021
29Dinamo-22-2Rodina

23Mazurin
4(p)Volkov
69Kipkaev
72Abdusalamov
29Zenit-22-0Luki-Energiya

18Krapukhin
19Dolgov
29Lokomotiv-Kazanka0-0Enamya Truda
29Zvezda SPb4-1Smolensk

17(p)Gasilin
72Vasilev
35(p)Yaschuk
46Yaschuk
90Galeev
29Murom1-1Kolomna

40Dvornikov
36Vikulov
29Leningradets5-1Torpedo Vladimir

1Vorobev
38Zharov
11Kortsov
59Kortsov
77Kortsov
78Shikov
Saturday, 12 June 2021
29Chita0-3Tver
Score awarded as 0-3.
29Zenit Irkutsk0-3Olimp Dolgoprudnyi
Score awarded as 0-3.