ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Gruppa 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Gruppa 1 | PFL Gruppa 2 | PFL Gruppa 3 | PFL Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
2246152.7410848.21%5022.32%6629.46%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi2820624518+2766WXXW151320296137421612
2=Dinamo-22816666035+2554XXWW149413715147252320
3+1Tver2816575027+2353WWLW1510323311136251716
4-1Zenit-22815855125+2653XXWW14941329146441916
5=Leningradets2814684127+1448XLLW147162515147521612
6=Lokomotiv-Kazanka2812884837+1144OWWL147343115145541722
7=Rodina2812885639+1744WLLX147343118145542521
8=Torpedo Vladimir28123133934+539LWLL147252315145181619
9=Zvezda SPb2891273728+939XWWX14482189145451919
10=Smolensk2887132439-1531OXWL145361215143471224
11=Luki-Energiya2893163151-2030OLXL1471621171422101034
12+1Murom2878133037-729OXLL145451816142481221
13-1Enamya Truda2878132738-1129LLWW145361513142571225
14=Chita2874172660-3425WWLL136341816151113844
15=Kolomna2856173558-2321LXWW1435621251421111433
--16=Zenit Irkutsk2852211562-4717LLLL134181224151113338

Top Scorers
17
Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
16+1Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
11+2Igor TURSUNOV (Tver, 2p)
9
Vladislav VOLKOV (Rodina, 9p)
8
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)

Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 3p)

Vladislav GALKIN (Dinamo-2)

Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7
Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)

Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo-2)

Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)

Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6
Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)

Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)
+1Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)

Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)

Aleksei GASILIN (Zvezda SPb, 1p)

Daniil EROFEEV (Tver)
+1Aleksei KURZENEV (Tver, 2p)

Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 4p)
+1Ilya GOMANYUK (Dinamo-2, 4p)

Anton SHISHAEV (Luki-Energiya)
+1Roman VOROBEV (Leningradets)
Results
Friday, 4 June 2021
28Chita2-1Torpedo Vladimir

43Galiev
32Andreev
60Brovchuk
28Zenit-22-2Leningradets

43Dolgov
49Vorobev
79Sazonov
87Umarov
28Tver4-1Kolomna

15Tursunov
57Kosov
20Aleksandrovich
46Tursunov
48Kurzenev
28Olimp Dolgoprudnyi5-0Enamya Truda

52Rogov
54Sadygov
56Rogov
82Tarasov
90Gorbanets
28Zvezda SPb1-1Dinamo-2

63Kaptilov
41Gomanyuk
28Zenit Irkutsk0-3Rodina
Score awarded as 0-3.
28Luki-Energiya0-0Murom
28Smolensk0-0Lokomotiv-Kazanka