ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
30802.661446.67%516.67%1136.67%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+1Dynamo SPb330040+49WWW-220030110010
+2-1Leningradets321091+87OWW-110051211040
+3=Yenisey Krasnoyarsk-2320174+36WWL-000000320174
+4=Zenit-2320176+16WWL-210166110010
+5+1Zorky Krasnogorsk320131+26WLW-210121110010
+6-1Rodina-M310235-23LLW-210111100124
7=Baltika-BFU202033+02XX--000000202033
8=Zvezda SPb202011+02OX--202011000000
9=Yadro301224-21LXL-101022200202
10=Elektron200216-50LL--100101100115
11=Luki-Energiya300309-90LLL-200207100102

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1+1Spartak Kostroma330051+49WWW-110020220031
+2-1Chertanovo320183+56LWW-210162110021
+3+2Tekstilschik220052+36WW--110031110021
+4+2Dinamo-2320143+16WLW-220041100102
+5-1Torpedo-2211021+14WO--101000110021
+6-3Tver311122+04LWO-110020201102
7=Murom311162+44WOL-210162101000
8+3Khimik Dzerzhinsk310234-13WLL-210132100102
9-1Znamya Truda301218-71LOL-101000200218
10-1Dinamo Vologda200225-30LL--100112100113
11-1Torpedo Vladimir300329-70LLL-100112200217

Top Scorers
5
Mikhail MARKIN (Leningradets)
3+3Sergei ILIN (Murom)

Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 1p)

Aleksandr KONEV (Chertanovo)
2
Valeri KAPTILOV (Leningradets)
+1Vladislav BELYAEV (Dinamo Vologda, 1p)

Maksim YAKIMENKO (Chertanovo)
+1Maksim LEVIN (Murom)
Results
Saturday, 30 July 2022
3Tekstilschik3-1Znamya Truda

7Lyakh
1Betyuzhnov
13Karpuk
17Matskharashvili
3Dinamo-22-0Tver

75Lepsky
82Zazvonkin
3Khimik Dzerzhinsk3-1Dinamo Vologda

60Shirokov
6Belyaev
75Kabutov
90Timoshkin
3Zvezda SPb0-0Leningradets
3Luki-Energiya0-3Yenisey Krasnoyarsk-2


14Skavysh

58Chibisov

68Polshikov
3Murom5-0Torpedo Vladimir

28Levin
47(p)Sysuev
60Ilin
69Ilin
71Ilin
3Elektron0-1Zorky Krasnogorsk


61Bosenkov
Sunday, 31 July 2022
3Dynamo SPb1-0Yadro

49Shikov
3Zenit-24-2Rodina-M

4Saus
14(p)Khorin
60Nogtev
18Saigushev
66Mikhailov
77Rodionov
3Chertanovo1-2Spartak Kostroma

28Nadolsky
15Marichev

44Dokuchaev