ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 2
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | FNL 2 Gruppa 4 | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213141516171819202122
123456789101112

Season archive

GamesGoalsHDA
9212.33444.44%222.22%333.33%

League table
FNL 2 Gruppa 2 (1)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1 Leningradets110040+43W---000000110040
+2 Dynamo SPb110020+23W---110020000000
+3 Rodina-M110010+13W---110010000000
+4 Baltika-BFU101011+01X---000000101011
+5 Zvezda SPb101011+01X---101011000000
+6 Zenit-2000000+00----000000000000
7 Elektron000000+00----000000000000
8 Zorky Krasnogorsk000000+00----000000000000
9 Yadro100101-10L---000000100101
10 Yenisey Krasnoyarsk-2100102-20L---000000100102
11 Luki-Energiya100104-40L---100104000000

League table
FNL 2 Gruppa 2 (2)OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1 Chertanovo110050+53W---110050000000
+2 Dinamo-2110021+13W---110021000000
+3 Tekstilschik110021+13W---000000110021
+4 Spartak Kostroma110010+13W---000000110010
+5 Tver101000+01O---000000101000
+6 Torpedo-2101000+01O---101000000000
7 Dinamo Vologda000000+00----000000000000
8 Torpedo Vladimir100112-10L---000000100112
9 Murom100112-10L---100112000000
10 Khimik Dzerzhinsk100101-10L---100101000000
11 Znamya Truda100105-50L---000000100105

Top Scorers
3+3Mikhail MARKIN (Leningradets)
2+2Igor BUGAENKO (Dynamo SPb, 1p)
+2Aleksandr KONEV (Chertanovo)
1+1Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir, 1p)
+1Dmitri SHILOV (Tekstilschik)
+1Egor TRUNTAEV (Rodina-M)
+1Valeri KAPTILOV (Leningradets)
+1Rustam VAZITDINOV (Tekstilschik)
+1Ilya GRIBAKIN (Chertanovo)
+1Maksim YAKIMENKO (Chertanovo)
+1Denis BOKOV (Dinamo-2)
+1Garrik LEVIN (Chertanovo)
+1Maksim LEVIN (Murom)
+1Dmitri ZAKHAROV (Baltika-BFU)
+1Nikita SALAMATOV (Spartak Kostroma)
+1Dmitri SUKONKIN (Zvezda SPb)
Results
Friday, 15 July 2022
1Chertanovo5-0Znamya Truda

35Konev
56Konev
59Yakimenko
63Levin
69Gribakin
1Luki-Energiya0-4Leningradets


47Markin

54Markin

68Markin

78Kaptilov
Saturday, 16 July 2022
1Dinamo-22-1Torpedo Vladimir

36(og)Perfilov
39(p)Andreev
48Bokov
1Khimik Dzerzhinsk0-1Spartak Kostroma


39Salamatov
1Zvezda SPb1-1Baltika-BFU

90Sukonkin
65Zakharov
1Murom1-2Tekstilschik

63Levin
37Shilov

90Vazitdinov
Sunday, 17 July 2022
1Dynamo SPb2-0Yenisey Krasnoyarsk-2

85(p)Bugaenko
90Bugaenko
1Rodina-M1-0Yadro

73Truntaev
1Torpedo-20-0Tver