ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
FNL 2 Gruppa 4
Premier Liga | FNL | FNL 2 Gruppa 1 | FNL 2 Gruppa 2 | FNL 2 Gruppa 3 | 2022/23 | squads | Kubok

ROUND1234567891011
1213141516171819202122

Season archive

GamesGoalsHDA
1022782.723534.31%3130.39%3635.29%

League table
2022/23OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Tyumen1711513712+2538WWWW85211779630205
2Amkar1711333316+1736WWWW861118695221510
3Chelyabinsk179442715+1231WWLO842214119522134
4Irtysh178542115+629WLWO8332669522159
5Novosibirsk175842121+023LXLW924381183411310
62Torpedo Miass176471826-822WWLO8215917943299
71Zenit-Izhevsk175662625+121LOXL8242131493241311
81FC Orenburg-2174852027-720LLXO1024491772411110
9Dinamo Barnaul175482528-319WLLW8332101192161517
10Nosta172781725-813LXXL92349118044814
11Ural-2172691931-1212LOWL923411158035816
12Khimik-Avgust1732121437-2311LLXL921610188116419

Results
Wednesday, 9 November 2022
17Irtysh3-0Khimik-Avgust
Saturday, 12 November 2022
17Amkar4-1Ural-2
17Zenit-Izhevsk1-3Chelyabinsk
17FC Orenburg-20-2Tyumen
17Torpedo Miass3-0Nosta
Sunday, 13 November 2022
6Novosibirsk1-4Dinamo Barnaul
Fixtures
Sunday, 2 April 2023
18Tyumen-Zenit-Izhevsk
18Nosta-Chelyabinsk
18Irtysh-Novosibirsk
18Ural-2-FC Orenburg-2
18Torpedo Miass-Amkar
Sunday, 9 April 2023
19Chelyabinsk-Ural-2
19FC Orenburg-2-Nosta
19Khimik-Avgust-Torpedo Miass
19Novosibirsk-Tyumen

Top Scorers
12Anton KOBYALKO (Tyumen, 3p)
8Roman SHALIN (Khimik-Avgust, 2p)
Maksim ZHITNEV (Novosibirsk, 2p)
Evgeni TYUKALOV (Amkar, 2p)
6Aleksandr PODBELTSEV (Amkar)
Maksim RUDNEV (Chelyabinsk, 1p)
Vyacheslav ZHURAVLEV (Zenit-Izhevsk, 1p)
Daniil NAGOVITSIN (Zenit-Izhevsk)
Denis ZAMYATIN (Torpedo Miass, 3p)
5Ivan GULKO (FC Orenburg-2)
Nikita KASATKIN (Tyumen)
Vladislav MESCHERYAKOV (Nosta)
Igor ABRAMOV (Dinamo Barnaul)
Vladislav SHPITALNYI (Torpedo Miass)
Ivan MARKELOV (Amkar, 5p)
Nikita SHERSHOV (FC Orenburg-2, 1p)
Evgeni TATARINOV (Ural-2)
4Artem YARKIN (Dinamo Barnaul)
Dmitri BAKAI (Dinamo Barnaul, 1p)
Artur SHABIKEEV (Nosta)
Artem YUSUPOV (Irtysh)
Artemi MALEEV (Novosibirsk)
Ivan ZHITNIKOV (Dinamo Barnaul)
Vladimir ULYANOVSKY (Chelyabinsk)