ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Vtoraya Liga B Gruppa 3
Vtoraya Liga B | 2023 | squads | Kubok

Gruppa 1Gruppa 2Gruppa 3Gruppa 4

ROUND123456789
1011121314151617

Season archive

Final league table
2023OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Kaluga171232506+4439WWOW98103638422143
2Sakhalinets1711333821+1736WWWW960318138530208
31Spartak Tambov1710342622+433WWWW852111695131516
41Dinamo Vladivostok1710073021+930LWLW9603191084041111
51Arsenal-2178632416+830XLWO8620188924368
61Saturn179263018+1229LWXL951316784131411
7Kompozit178542820+829WXOL853016593241215
8SKA-Khabarovsk-2178183029+125LLWW8413181194051218
9Zenit Pensa177462226-425LWLL831481594321411
101Sakhalin177281619-323WWXL8422969306713
111Kvant176561927-823LWLW83329893241019
12Kosmos176562428-423WXWW9243101384131415
13Znamya Noginsk176471826-822WLLO92349118413915
14Khimki-M1761102028-819WLLW9315101483051014
15Ryazan1743102427-315LLLL921615178224910
16Strogino173592836-814XLWL9216172481431112
17Kolomna1715111741-248LLWL813411169027625
18Peresvet1721142154-337LLLL800862292161532

Top Scorers
16+1Dmitri KAMENSCHIKOV (Kaluga, 2p)
11+1Nikolai SUKHANOV (Kaluga)
10
Renat GAINULLIN (Sakhalinets)
8
Timur MELEKESTSEV (Saturn)
+2Nikita NIKIFOROV (Strogino, 4p)
+1Denis BESKOROVAINYI (Znamya Noginsk)
7
Egor DOROKHOV (Dinamo Vladivostok, 1p)
+1Vladislav GRYAZNOV (Kompozit)
+1Daniil BOLSHUNOV (Sakhalin)
+1Maksim STAVTSEV (Kaluga)
6+2Timur ABDRASHITOV (Kaluga)

Daniil KASHMIN (Zenit Pensa)

Renat VASICHENKO (Sakhalinets, 1p)

Dmitri SOLOVEV (Spartak Tambov, 1p)

Vladislav ALYAPIN (Strogino)

Vyacheslav PURAK (Ryazan)
+1Nikita SALAMATOV (Znamya Noginsk, 3p)
5
Aleksei BAEV (Dinamo Vladivostok)
+1Evgeni MOREV (Kompozit)

Nurtilek SULAIMANOV (SKA-Khabarovsk-2)

Ruslan LEVKIN (Zenit Pensa, 2p)
Results
Saturday, 11 November 2023
17Peresvet1-2Znamya Noginsk

37Abramov
16(p)Salamatov

27Beskorovainyi
Sunday, 12 November 2023
17Sakhalin2-0Ryazan

2Bolshunov
18Alshansky
17Zenit Pensa0-5Kaluga


6Kamenschikov

18Abdrashitov

27Abdrashitov

67Stavtsev

89Sukhanov
17Kolomna2-4Kosmos

67Avramenko
35Pomeshkin
88Avramenko
41(p)Masimov

60Evloev

84Dronov
17Arsenal-22-2Strogino

48Gordeev
48(p)Nikiforov
58Khodeev
80Nikiforov
17SKA-Khabarovsk-20-1Khimki-M


61Dzantiev
17Sakhalinets2-1Kvant

48(og)Isaev
46Melnikov
70Agekyan
17Spartak Tambov2-0Dinamo Vladivostok

48Maloletov
81Pobedimov
17Kompozit4-0Saturn

38Ibragimov
51Morev
63Tulushev
90Gryaznov