ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kategoria e Parë
Kategoria Superiore | Kategoria e Parë | 2022/23 | squads | Kupa e Shqipërisë

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

Season archive

GamesGoalsHDA
1052532.405350.48%3331.43%1918.10%

League table
2022/23OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Dinamo159423414+2031XWWL86112277331127
2Skënderbeu15762209+1127XWWO7430133833276
3Flamurtari157532511+1426XWLX74211358332126
4Korabi156812313+1026XXWW8530166715177
5Besa156541614+223WXLO83416473131010
6Tërbuni155551419-520LLOW8332987223511
7Luzi154651820-218LLLX73228781431013
8Tomori155371620-418LXWL74211278116413
91Burreli154651420-618WXWL7340848125616
101Apolonia154561718-117LXWX73131188143610
111Lushnja154471425-1116WXLW84311177016318
121Oriku154381420-615WLOL84221297016211
131Turbina154291427-1314WLLW842211107007317
143Besëlidhja153481423-913LWLX7313888035615

Top Scorers
9
José DENISSON (Dinamo, 2p)

Taulant MARKU (Dinamo)

Albers KEKO (Korabi, 1p)
7+1Chinoso ONUH (Besa)
6
JONATAN Fausto SILVA (Flamurtari)
+1Abdeen ABDUL (Skënderbeu)
5
MATHEUS Felipe IACOVELLI (Flamurtari)

Albi XHABRAHIMI (Tërbuni, 1p)

Lauren ISMAILAJ (Tomori, 1p)

Mmesoma UMEJIEGO (Apolonia)

Mario BESHIRAJ (Korabi)
+1Brunild PEPA (Lushnja)
4
Redon DANAJ (Dinamo)

ERICK FLORES Bonfim (Flamurtari)

Mario GJATA (Apolonia)
+2Matheus BATISTA (Oriku)

Foti CUCKA (Luzi)
+1Mikel CANKA (Lushnja, 3p)

Vilfor HYSA (Tërbuni)

Belajdi PUSI (Skënderbeu, 1p)
3
Armend MURRJA (Turbina)

Ervis CACO (Tomori)

ARTHUR da Silva (Besëlidhja, 1p)

ICARO Freire (Besëlidhja)

Nnamdi AHANONU (Turbina)

Eduard SHEHU (Besëlidhja)

Florenc FERRUKU (Burreli)

Ersil YMERI (Dinamo)
+1JEFFERSON PEREIRA de Oliveira (Oriku)

Dean LIÇO (Skënderbeu, 2p)
Results
Saturday, 11 February 2023
15Lushnja2-1Tomori

69Pepa
90Mauro Carvalho
83Canka
15Tërbuni1-2Burreli

80Hoxhaj
40Kastrati

62Koleci
15Korabi1-1Flamurtari

55Selmani
69Ramadani
15Oriku3-2Luzi

36Jefferson Pereira
33Treni
39Batista
84Treni
53Batista
Sunday, 12 February 2023
15Besa2-0Besëlidhja

41Onuh
90Hoxha
15Turbina1-0Apolonia

58Basit
Monday, 13 February 2023
15Dinamo1-1Skënderbeu

82Fall
7Abdul