ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kategoria e Parë
Kategoria Superiore | Kategoria e Parë | 2022/23 | squads | Kupa e Shqipërisë

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

Season archive

GamesGoalsHDA
621612.593150.00%2235.48%914.52%

League table
2022/23OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Flamurtari9531195+1418XWWW5311103422092
2Dinamo9531209+1118WXLW5401145413064
33Besa9432108+215WWOW523042420266
41Korabi9351149+514XXLW5320104403145
51Skënderbeu8341106+413XXWW413063421143
61Luzi93421211+113XWOW421164513167
7Tërbuni93331014-412LLWL522165411249
8Oriku9324810-211XLWL431072501418
91Burreli9243915-610XXWL4220525023413
101Apolonia82331212+09XLLX320195503237
111Lushnja92341015-59XLWL5230854004210
123Besëlidhja92341015-59LXXW4211655023410
13Tomori9225712-58WLLL421154501428
14Turbina91261020-105LWLL5122794004311

Top Scorers
8
Taulant MARKU (Dinamo)
5
JONATAN Fausto SILVA (Flamurtari)

Mmesoma UMEJIEGO (Apolonia)

Mario BESHIRAJ (Korabi)

Chinoso ONUH (Besa)
+1Albers KEKO (Korabi)
4
MATHEUS Felipe IACOVELLI (Flamurtari)

Albi XHABRAHIMI (Tërbuni, 1p)

José DENISSON (Dinamo, 1p)

Brunild PEPA (Lushnja)

Belajdi PUSI (Skënderbeu, 1p)
+1Abdeen ABDUL (Skënderbeu)
3
Ervis CACO (Tomori)
+1Mario GJATA (Apolonia)

ARTHUR da Silva (Besëlidhja, 1p)
+1ICARO Freire (Besëlidhja)

Nnamdi AHANONU (Turbina)

Eduard SHEHU (Besëlidhja)

Ersil YMERI (Dinamo)

Foti CUCKA (Luzi)
+2Mikel CANKA (Lushnja, 3p)

Vilfor HYSA (Tërbuni)
Results
Saturday, 5 November 2022
9Tomori2-1Besëlidhja

30Ismailaj
65Icaro
60Ismailaj
9Lushnja2-2Luzi

49(p)Canka
36(p)Ramazani
83(p)Canka
42Merdini
9Tërbuni0-1Besa


74Bali
9Oriku1-1Korabi

48Deliaj
28Keko
Sunday, 6 November 2022
9Dinamo2-0Turbina

83Preloshi
90Prodani
9Burreli1-1Apolonia

69Stana
88Gjata
Monday, 7 November 2022
9Skënderbeu1-1Flamurtari

53Abdul
55Erick Flores