ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kategoria e Parë
Kategoria Superiore | Kategoria e Parë | 2022/23 | squads | Kupa e Shqipërisë

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

Season archive

GamesGoalsHDA
701742.483550.00%2231.43%1318.57%

League table
2022/23OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Flamurtari10631205+1521WXWW6411113422092
2Dinamo10631229+1321WWXL5401145523084
31Korabi104511610+617WXXL6420125403145
41Skënderbeu10442128+416WLXX413063631265
51Luzi104421311+216WXWO531174513167
63Besa104331010+015LWWO623144420266
7Tërbuni104331114-315WLLW522165521259
8Oriku10325912-311LXLW4310726015210
94Tomori10325812-411WWLL421154611438
101Burreli10244916-710LXXW4220526024414
111Apolonia102351214-29LLXL520397503237
121Lushnja102351016-69LXLW6231864004210
131Besëlidhja102351016-69LLXX4211656024411
14Turbina102261221-98WLWL62229104004311

Top Scorers
9+1Taulant MARKU (Dinamo)
6+1Albers KEKO (Korabi, 1p)
5+1MATHEUS Felipe IACOVELLI (Flamurtari)
+1José DENISSON (Dinamo, 2p)

JONATAN Fausto SILVA (Flamurtari)

Mmesoma UMEJIEGO (Apolonia)

Mario BESHIRAJ (Korabi)

Chinoso ONUH (Besa)
4
Albi XHABRAHIMI (Tërbuni, 1p)

Brunild PEPA (Lushnja)
+1Vilfor HYSA (Tërbuni)

Belajdi PUSI (Skënderbeu, 1p)

Abdeen ABDUL (Skënderbeu)
3+1Armend MURRJA (Turbina)

Ervis CACO (Tomori)

Mario GJATA (Apolonia)

ARTHUR da Silva (Besëlidhja, 1p)
+1Lauren ISMAILAJ (Tomori, 1p)

ICARO Freire (Besëlidhja)

Nnamdi AHANONU (Turbina)

Eduard SHEHU (Besëlidhja)

Ersil YMERI (Dinamo)

Foti CUCKA (Luzi)

Mikel CANKA (Lushnja, 3p)
Results
Saturday, 12 November 2022
10Besa0-2Dinamo


44(p)Denisson

58Marku
10Apolonia0-1Tomori


50(p)Ismailaj
10Lushnja0-1Tërbuni


28Hysa
10Turbina2-1Oriku

17Murrja
62Chukwuma
55Zani
Sunday, 13 November 2022
10Flamurtari1-0Burreli

31Matheus Iacovelli
Monday, 14 November 2022
10Luzi1-0Besëlidhja

60Merdini
10Korabi2-1Skënderbeu

7Joti
42(p)Zguro
60(p)Keko
Sunday, 4 December 2022
8Apolonia0-1Skënderbeu


54Lika