ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kategoria e Parë
Kategoria Superiore | Kategoria e Parë | 2022/23 | squads | Kupa e Shqipërisë

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

Season archive

GamesGoalsHDA
421122.662150.00%1433.33%716.67%

League table
2022/23OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Dinamo6420152+1314WWXW3300110312042
2Korabi6330104+612WXWW431082202022
32Flamurtari6321103+711WOWW421173211030
42Skënderbeu632184+411WWWL211041421143
52Tërbuni623189-19LXWW312043311146
62Apolonia6222118+38LXWL320195302123
73Besa622288+08WXLW312032310256
81Luzi622289-18WXLL311144311145
92Oriku621346-27LWLW220031401315
103Besëlidhja6213711-47WLLL320154301227
113Tomori612357-25LLXL311133301224
121Lushnja6123612-65LOLX312043300329
131Burreli6123513-85LLWX2110214013312
14Turbina6024716-92LXLL402249200237

Top Scorers
8+2Taulant MARKU (Dinamo)
5
Mmesoma UMEJIEGO (Apolonia)
4+3Chinoso ONUH (Besa)
3
Ervis CACO (Tomori)

Albi XHABRAHIMI (Tërbuni)
+1Eduard SHEHU (Besëlidhja)
+2Mario BESHIRAJ (Korabi)
+1Ersil YMERI (Dinamo)
+2Foti CUCKA (Luzi)
+2Albers KEKO (Korabi)
+1Belajdi PUSI (Skënderbeu, 1p)

Abdeen ABDUL (Skënderbeu)
2+1Armend MURRJA (Turbina)

Franci LALA (Korabi)
+1MATHEUS Felipe IACOVELLI (Flamurtari)
+1Mario GJATA (Apolonia)

ARTHUR da Silva (Besëlidhja, 1p)

José DENISSON (Dinamo)

JONATAN Fausto SILVA (Flamurtari)

Brunild PEPA (Lushnja)

Vilfor HYSA (Tërbuni)

JEFFERSON PEREIRA de Oliveira (Oriku)

Alsid TAFILI (Tërbuni)
Results
Saturday, 15 October 2022
6Tomori0-1Skënderbeu


45(p)Pusi
6Besëlidhja1-0Oriku

45Shehu
6Turbina2-4Besa

49(p)Laroshi
20Onuh
84Murrja
32Onuh

37Onuh

90Kuka
6Luzi2-1Burreli

30Cucka
53(p)Stana
43Cucka
Sunday, 16 October 2022
6Flamurtari3-0Tërbuni

16(og)Metani
86Matheus Iacovelli
90Licaj
6Apolonia1-3Dinamo

12Gjata
8Marku

45Ymeri

86Marku
6Korabi4-1Lushnja

4Keko
33Nuri
13Beshiraj
15Keko
89Beshiraj