home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Pervi Divizion

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoals1X2
2506032.419839.20%7028.00%8232.80%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Rotor2516453920+1952WOWX12732221413913176
21Torpedo2516363723+1451LLLX151113251410523129
3Khimki2515554517+2850XWLL121002257135532010
4Chertanovo2513933218+1448WLWX12642181013751148
5Neftekhimik2513753522+1346WWXW125521512138232010
61Shinnik2511774033+740WXWW125251717136522316
71Baltika2511683223+939LWLW126241510135441713
8SKA-Khabarovsk2510783728+937LLWW13733199123451819
91Chayka2510692927+236WWWL126241310134451617
101Tom259973022+836LLWL12642176133551316
11Olimpiec259882827+135WLWX134451317125431510
121FK Krasnodar-22561093030+028XOWL112631513144461517
131Armavir2569102227-527LWWL134721210122281017
14Avangard2551282636-1027XXXW134631619121651017
152Luch-Energiya2568112738-1126WWLL142571422114341316
16Spartak-22567123743-625XLLX134272022122551721
172Yenisey Krasnoyarsk2567122137-1625LWLW11344131614338821
182Mordovia2547141938-1919WXLX13247817122371121
191Tekstilschik2552182451-2717LLLW1231813261321101125
201Fakel2537151343-3016LXLL1315741812228925

Results
Saturday, 23 November 2019
25Torpedo0-2Luch-Energiya
25Rotor2-0Tom
25Shinnik3-0Tekstilschik
25Baltika0-2Mordovia
25Fakel0-2Olimpiec
25Neftekhimik1-0Yenisey Krasnoyarsk
25Spartak-21-1Avangard
25FK Krasnodar-22-2Khimki
25Chertanovo1-0SKA-Khabarovsk
25Chayka1-0Armavir
Fixtures
Monday, 9 March 2020
26Rotor-Neftekhimik
26Tekstilschik-Spartak-2
26Yenisey Krasnoyarsk-Shinnik
26Khimki-Tom
26Avangard-Torpedo
26Mordovia-SKA-Khabarovsk
26Armavir-Fakel
26FK Krasnodar-2-Chertanovo
26Olimpiec-Baltika
26Chayka-Luch-Energiya

Top Scorers
13Aleksandr RUDENKO (Spartak-2, 2p)
Ivan SERGEEV (Torpedo, 1p)
11Denis MAKAROV (Neftekhimik, 2p)
10Merabi URIDIYA (Neftekhimik)
German ONUGKHA (FK Krasnodar-2, 3p)
9Vladislav SARVELI (Chertanovo)
Mukhammad SULTONOV (Rotor, 5p)
Mikhail MARKIN (Baltika, 3p)
Elidar NIZAMUTDINOV (Shinnik, 5p)
Adlan KATSAEV (SKA-Khabarovsk, 3p)
Sergei SAMODIN (Shinnik)
8Kamran ALIEV (Khimki)
ALLEF de Andrade (Baltika, 1p)
Said ALIEV (Luch-Energiya, 2p)
Amur KALMYKOV (Armavir)
Maksim KAZANKOV (Tom, 3p)
7Vladislav BRAGIN (SKA-Khabarovsk)
6Roman MINAEV (Avangard)
Igor LEBEDENKO (Torpedo, 1p)
Sylvanus NIMELY (Spartak-2)
Anzor SANAYA (Rotor)