ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
EFL Trophy

ROUNDR1R2R3
r1Nr1Sr2Nr2Sr3Nr3SNSNS

Season archive

Table
Group AOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1+1Scunthorpe United321062+47WXW-
++2+1Sunderland310247-33LWL-
Results
Northern Section
Tuesday, 12 November 2019
3Scunthorpe United3-0Sunderland

66(p)Novak

88Eisa

90Novak

Table
Group BOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1=Accrington Stanley3300103+79WWW-
++2+1Fleetwood Town311175+25WXL-
3-1Oldham Athletic3102510-53LLW-
4=Liverpool U21301259-41LXL-
Results
Northern Section
Tuesday, 29 October 2019
3Accrington Stanley5-2Liverpool U21

30Sykes
8Dixon-Bonner

45Baker-Richardson
77Stewart

52Charles

61Clark

74Simpson
Wednesday, 13 November 2019
3Fleetwood Town5-2Oldham Athletic

9Clarke
25Smith

11Morris
78Segbe Azankpo

14Sowerby

40Burns

51Madden

Table
Group COverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1=Salford City220040+46WW--
++2-1Tranmere Rovers210123-13LW--
Results
Northern Section
Tuesday, 12 November 2019
3Tranmere Rovers0-2Salford City


2Threlkeld


56Hogan

Table
Group DOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1=Port Vale330074+39WWW-
++2=Shrewsbury Town320173+46WWL-
3=Macclesfield Town310257-23LLW-
4=Newcastle United U21300327-50LLL-
Results
Northern Section
Tuesday, 12 November 2019
3Port Vale2-1Newcastle United U21

40Cullen
50

85Cullen
Wednesday, 13 November 2019
3Shrewsbury Town3-1Macclesfield Town

28Thompson
59Archibald

74Edwards

83Walker

Table
Group EOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1=Everton U21312053+26XWX-
++2+1Mansfield Town312043+15WXX-
3+1Crewe Alexandra302146-24XXL-
4-2Burton Albion310245-13LLW-
Results
Northern Section
Tuesday, 5 November 2019
3Crewe Alexandra2-2Everton U21

43Ainley
3Niasse

78Dale
75Niasse
Tuesday, 12 November 2019
3Burton Albion1-2Mansfield Town

35Templeton
23Rose


34Sweeney

Table
Group FOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1=Manchester City U21320154+16LWW-
++2=Bolton Wanderers312053+25WXX-
3+1Rochdale311134-15WXL-
4-1Bradford City301235-22LLX-
Results
Northern Section
Tuesday, 29 October 2019
3Bolton Wanderers3-1Manchester City U21

4Crawford
13(og)Zouma

66O'Grady

89O'Grady
Tuesday, 12 November 2019
3Bradford City1-2Rochdale

15French
29Pyke


35Tavares

Table
Group GOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1+1Blackpool320173+46WLW-
++2-1Wolves U21311165+15LXW-
3+1Morecambe311168-24WXL-
4-1Carlisle United310258-33LWL-
Results
Northern Section
Tuesday, 5 November 2019
3Blackpool1-0Wolves U21

90Bushiri
Tuesday, 12 November 2019
3Morecambe3-1Carlisle United

61(p)Tutte
26Branthwaite

67Wildig

90Conlan

Table
Group HOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1=Manchester United U21330051+49WWW-
++2=Doncaster Rovers310266+03LLW-
3+1Lincoln City310244+03WLL-
4-1Rotherham United310237-43LWL-
Results
Northern Section
Tuesday, 29 October 2019
3Doncaster Rovers1-2Manchester United U21

61May
71Galbraith


90Greenwood
Tuesday, 12 November 2019
3Lincoln City3-0Rotherham United

12(p)Akinde

14Akinde

87Walker

Top Scorers
3
Jordan ROBERTS (Ipswich Town)

Jonté SMITH (Cheltenham Town)

Benny ASHLEY-SEAL (Wolves U21, 1p)
+2John AKINDE (Lincoln City, 1p)
2
Neco WILLIAMS (Liverpool U21)

Dan KEMP (West Ham United U21)

Joe WARD (Peterborough United)

Paris COWAN-HALL (Colchester United)
+1Alfie MAY (Doncaster Rovers)

Ryan LOFT (Carlisle United)
+1Dave EDWARDS (Shrewsbury Town)
+2Oumar NIASSE (Everton U21)

Mathew STEVENS (Forest Green Rovers)
+1Paddy MADDEN (Fleetwood Town, 1p)

Anthony SCULLY (West Ham United U21)
+1Jordan CLARK (Accrington Stanley)
+1Theo ARCHIBALD (Macclesfield Town)
+1Ali CRAWFORD (Bolton Wanderers)

Kevin VAN VEEN (Scunthorpe United)
+2Chris O'GRADY (Bolton Wanderers)
+2Mark CULLEN (Port Vale)

Faustino ANJORIN (Chelsea U21)

Sam NOMBE (Milton Keynes)
+1Désiré SEGBE AZANKPO (Oldham Athletic)

Moses OGBU (Grimsby Town)

Matt JAY (Exeter City)
+2Lee NOVAK (Scunthorpe United, 1p)
+1Peter CLARKE (Fleetwood Town)