ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kubok

ROUNDQ1Q2Q3Q4Q5Q6R1QFQF1
r1r2r3r4r5r6Rl1Rl2

Season archive

Table
Group AOverall
PWDLFAGdfPtsForm
11CSKA6231115+611WXXO
21FC Orenburg6312610-411LWOW
31PFC Sochi622276+18WLXO
41Fakel612347-36LXOL
Results
Wednesday, 1 November 2023
6PFC Sochi2-0Fakel

29Burmistrov

42Margasov
Thursday, 2 November 2023
6CSKA3-1FC Orenburg

35(p)Chalov
37Emircan

42Zabolotnyi

74Chalov


Table
Group BOverall
PWDLFAGdfPtsForm
1Lokomotiv6411104+613WWOL
21Rostov631277+011WLXW
31Ural621366+08LWOL
4Rubin611439-64LLXW
Results
Wednesday, 1 November 2023
6Lokomotiv3-0Rubin

9Tiknizyan

26Miranchuk

37Sarveli
Thursday, 2 November 2023
6Rostov2-1Ural

45Melekhin
50Guilherme Schettine

67Komlichenko


Table
Group COverall
PWDLFAGdfPtsForm
1Zenit641195+414WWXL
2Baltika6402127+512WLLW
3Akhmat62131012-27LWXW
4Krylia Sovetov6105512-73LLWL
Results
Tuesday, 31 October 2023
6Zenit1-0Krylia Sovetov

87Sergeev
6Baltika4-1Akhmat

45Henríquez
33Shvets

48Musaev

79Musaev

90+3Guzina


Table
Group DOverall
PWDLFAGdfPtsForm
1Spartak64021612+412LLWW
2Dinamo63211210+211WWXL
3FK Krasnodar6312129+311WWXW
4Nizhny Novgorod6015615-92LLLL
Results
Wednesday, 1 November 2023
6Spartak2-3FK Krasnodar

8(p)Sobolev
3Koksharov

45+1Umyarov
61Koksharov


74(og)Denisov
Thursday, 2 November 2023
6Dinamo2-1Nizhny Novgorod

16Tyukavin
13Sevikyan

90+3Gladyshev


Top Scorers
5+1Ivan SERGEEV (Zenit)
3+1Ángelo HENRÍQUEZ (Baltika)

Timur SULEIMANOV (Lokomotiv, 1p)
+1Aleksandr SOBOLEV (Spartak, 1p)

Jhon CÓRDOBA (FK Krasnodar, 1p)
+2Fedor CHALOV (CSKA, 1p)
+1Edgar SEVIKYAN (Nizhny Novgorod)
2
Mohamed KONATÉ (Akhmat)

Vyacheslav GRULEV (Dinamo)

Ivan OLEINIKOV (Akhmat)

Milan GAJIĆ (CSKA)

Daniil FOMIN (Dinamo, 1p)
+1Vladislav SARVELI (Lokomotiv)

Maksim MAKSIMOV (Fakel)
+2Aleksandr KOKSHAROV (FK Krasnodar)

Vladimir ILYIN (Akhmat)

Vladimir OBUKHOV (FC Orenburg, 1p)

KADY Iuri (FK Krasnodar)
+1Yaroslav GLADYSHEV (Dinamo)

Glenn BIJL (Krylia Sovetov)

BITELLO (Dinamo)
+1Nayair TIKNIZYAN (Lokomotiv)

Leon KLASSEN (Spartak)
+2Tamerlan MUSAEV (Baltika)
+1Anton MIRANCHUK (Lokomotiv)

Quincy PROMES (Spartak)

Maksim GLUSHENKOV (Lokomotiv)