Kategoria e Parë | Grupi A | Grupi B |
ROUND | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
Season archive |
2020/21 | Overall | Home | Away | |||||||||||||||||||||
P | W | D | L | F | A | Gdf | Pts | Form | P | W | D | L | F | A | P | W | D | L | F | A | ||||
1 | Egnatia | 15 | 10 | 4 | 1 | 27 | 5 | +22 | 34 | WLWW | 7 | 5 | 2 | 0 | 16 | 3 | 8 | 5 | 2 | 1 | 11 | 2 | ||
2 | Tomori | 15 | 9 | 3 | 3 | 24 | 12 | +12 | 30 | XWWW | 8 | 6 | 2 | 0 | 16 | 3 | 7 | 3 | 1 | 3 | 8 | 9 | ||
3 | Pogradeci | 15 | 9 | 2 | 4 | 25 | 15 | +10 | 29 | XWWW | 7 | 6 | 0 | 1 | 15 | 5 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 10 | ||
4 | Besa | 15 | 6 | 3 | 6 | 19 | 15 | +4 | 21 | LWLL | 8 | 4 | 2 | 2 | 11 | 6 | 7 | 2 | 1 | 4 | 8 | 9 | ||
5 | Lushnja | 16 | 6 | 5 | 5 | 19 | 22 | -3 | 23 | WXLW | 8 | 3 | 3 | 2 | 11 | 13 | 8 | 3 | 2 | 3 | 8 | 9 | ||
6 | Turbina | 15 | 5 | 6 | 4 | 15 | 16 | -1 | 21 | WLWO | 8 | 5 | 2 | 1 | 11 | 5 | 7 | 0 | 4 | 3 | 4 | 11 | ||
7 | Flamurtari | 15 | 3 | 2 | 10 | 9 | 22 | -13 | 11 | XLLW | 7 | 2 | 1 | 4 | 5 | 7 | 8 | 1 | 1 | 6 | 4 | 15 | ||
8 | Elbasani | 16 | 0 | 1 | 15 | 5 | 36 | -31 | 1 | LLLO | 8 | 0 | 1 | 7 | 3 | 13 | 8 | 0 | 0 | 8 | 2 | 23 | ||
9 | Luftëtari1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | +0 | -3 | ---- | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
1 | Luftëtari (-3) |
9 | Mikel CANKA (Tomori, 2p) | |
7 | KAINÃ Nunes (Besa, 2p) | |
+1 | Artur MAGANI (Egnatia) | |
6 | +1 | Ndriçim SHTUBINA (Egnatia, 1p) |
5 | +1 | Gersi DIAMANTI (Flamurtari) |
Eldjon TOPLLARI (Pogradeci) | ||
+1 | Brunild PEPA (Tomori) | |
4 | Jugersi LIÇKOLLARI (Pogradeci, 1p) | |
Jurgen PEQINI (Besa) | ||
3 | Kejdi BALLA (Pogradeci) | |
Erjon DRAGOJ (Pogradeci) | ||
Renato SPAHIU (Turbina, 1p) | ||
Armando MEZINI (Tomori) | ||
Marin ABAZAJ (Pogradeci) | ||
Oyrazi ABDULJABAR (Lushnja) | ||
Orges XEKA (Lushnja) |
Saturday, 3 April 2021 | |||||
19 | Lushnja | 2-2 | Flamurtari | ||
23(og) | Çipi | 15 | Aliaj | ||
45 | Qoshku | 61 | Diamanti | ||
19 | Turbina | 1-0 | Elbasani | ||
2 | Daci | ||||
Saturday, 10 April 2021 | |||||
20 | Elbasani | 0-1 | Lushnja | ||
79 | Hysa | ||||
Sunday, 11 April 2021 | |||||
19 | Besa | 0-2 | Egnatia | ||
42 | Shtubina | ||||
44 | Magani | ||||
19 | Tomori | 1-1 | Pogradeci | ||
2 | Pepa | 45 | Manellari |